Jak to probíhalo?

25. červen 2014 | 23.08 |

Minulý týden jsem si prošla výběrovým řízením na pozici Konzultantka ve značkové prodejně T-mobile a jelikož výběrové řízení bylo docela poučné a né na každé pozici takové výběrové řízení existuje, tak jsem se rozhodla tady o tom napsat pár článků, jak to probíhalo. No, budu doufat, že to T-mobile najde a zavře mě za to! :D

Předem chci říct, že jsme ze stovky lidí co poslali životopisy dostala do skupinky 9 nejlepších, kteří měli tu čest zúčastnit se výběrového řízení už vedeného osobně s manažery jednotlivých poboček.

Na centrálu jsme se měli všichni vybraní dostavit na 9:30 s tím, že celé výběrové řízení mělo probíhat cca do 16:30 hodin. Na tomto řízení se nás šeslo 9 nejlepších a celý tenhle výběrový den byl rozdělený na 3 kola + 2 kola vyřazování. Já jsem byla vyřazená v tom druhém vyřazování, takže jsem patřila mezi nejlepší 6, což vlastně není špatný výsledek i za tu cenu, že jsem nepostoupila, protože poslalo životopis několik stovek lidí.

1. kolo - Bylo to klasické představování prácovního místa zaměstnanci a představování nás zaměstnancům. Každý jsme řekli takové ty základní věci, jako proč se zrovna ucházíme o tuto pozici, co to pro nás bude znamenat, když se na tu pozici dostaneme a tak. Poté na náš měli jednotlivé doplňující otázky, kde se nás ptali, jaký největší úspěch byl v našem dosavadním zaměstnání, jaké jsou naše silné a slabé stránky, co považujeme jako za neúspěch v minulé práci, jak by nás hodnotil bývalý zaměstnavatel, kdyby mu zavolali nebo třeba jestli jsme zvyklí pracovat v teamu či např. jak jsme byli pro minulého zaměstnavatele důležitý.
A potom přišlo to zábavnější :D. Vybrali jsme si nějaké předměty z pytlíku jako třeba kancelářská sponka, izolepa, papírové kapesníčky a tak a měli jsme se jim to snažit prodat a vymyslet k tomu všechno možné, proč ten předmět je tak úžasný a proč bez něj nebudou moct být až ho jednou vyzkoušeí Prostě - prodejní dovednosti.

Poté následovala přestávka a z 9 lidí vyřadili 3, takže nás zbylo 6.

2. kolo - Bylo nás 6, a tak jsme se rozdělili na dvě skupinky. Položili na stůl 4 hromádky - nastříhaný karton, obyčejné papíry s krepákem, dvě izolepy a dva krepáky. Náš úkol byl postavit teamově za 10 minut co nejvyšší stavbu, která bude držet aspoň půl hodinky. První skupinka si vybrala kartony a izolepy - výhra byla jasná :D. Na nás zbyly krepáky, nůžky a obyč papíry. Musím říct, že 10 minut na takovou věc je opravdu krátká doba, ale zvládli jsme to. Poté jsme svou stavbu měli představit a byla další pestávka. Po přestávce jsme šli do vedlejší místnosti, kde jsme měli individuálně řešit logický úkol. Máte zadaný určitý věty jako, kdo má modrý dům, kdo žlutý, kdo je Arab, kdo je Polák, kdo má jaký zvíře a těmahle větama se postupně máte dopracovat k jednomu výsledku např, kdo z těch všech kouří cigarety Petry.
Já jsem na tyhle logický úkoly totální blbec, a tak jsem byla v koncích hned po prvních třech jasných větách :D.
Každý si teda řešil tuhle věc, a kdo zrovna neřešil, tak byl v jiné místnosti sám zavřený s vedoucími výběrového řízení a měl prvně aspoň v jedný minutě sprdnout stavbu té druhé skupiny (v tomhle momentě jse to asi celý nejspíš podělala, protože jsem ze sebe nebyla schopná vysoukat ani ň) a po tomho úkolu jsme si měli představit, že to papírové stavení je opravdové sídlo a my se ho máme snažit prodat jako centrálu právě T-mobilu. Tady už to šlo v pohodě a mluvila jsem dost.

Po tomto kole nastalo druhé vyřazování, kde jsem vypadla já a ještě jeden klučina, a tak vám bohužel nic víc neřeknu. Celé ale tohle výběrové řízení bylo opravdu zajímavé a byla to nová zkušenost a na další takové setkání při hledání zaměstnání budu určitě lépe připravená. myslím si ale, že na to, že jsem něco takového postoupila poprvé, tak jsem si vedla docela dobře :).

Doufám, že třeba i vám aspoň trošku článek pomůže amě za to snad nikdo nezavře!:D

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Jak to probíhalo? sayonara 27. 06. 2014 - 09:00
RE: Jak to probíhalo? tlapka 27. 06. 2014 - 13:20
RE: Jak to probíhalo? boudicca 28. 06. 2014 - 09:43
RE: Jak to probíhalo? damn-girl 28. 06. 2014 - 10:11
RE: Jak to probíhalo? sigrun 02. 07. 2014 - 11:03