5. den - Kniha, ve které bys chtěla žít

12. červenec 2014 | 15.00 |
› 

GejšaKniha, kde bych chtěla žít? Nedá se ani tak říct, že bych měla nějaké knižní místo, ve kterém bych chtěla žít (jednou ho třeba najdu). Jedno místo, které bych ale poznat chtěla mám. To místo jsem objevila až díky knize Gejša od Arthura Goldena. Nějak nechápu, že Japonsko jsem tak dlouho mohla přehlížet. Tato kniha mě i "donutila," že jsem si v knihovně vyhledala a přečetla cestopia o Japonsku a můj sen, navštívit Japonsko a především Kjóto se tím prohloubil. Je to ale už pár let zpět, co jsem Gejšu a cestopis o Japonsku četla, a tak vám bohužel nepovím název té knihy. Kvuli ní tady ale dnes nejsme. Jsme tady kvuli knize Gejša jejíž děj se odehrává právě ve městě Kjóto.
Podle knihy, která je ale prý zkreslená, jsem se do celé japonské kultury a především města Kjóta zamilovala a jednou bych ho chtěla poznat stejně jako opravdové sakury. Také bych chtěla poznat opravdové gejši a jejich umění, to se ale bohužel v dnešní době asi nestane.

A o čem je děj této knihy? Příběh je o malé Čijo, kterou otec společně se svou sestrou pro smrti jejich matky prodá do domu, ve kterém vyrlstají budoucí slavné gejši, a tak jsme v této knize svědky toho, jak se takové gejši vychovávají, a jak se z malé Čijo stává uznávaná gejša a nevyhneme se zde ani krutému období války. Pamatuji si, že kniha je opravdu úžasně čtivá a přečtete jí jedním dechem a budete si přát, aby byla nekonečná. Tato kniha nakonečná není... stejně jako každá kniha. Bohužel.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: 5. den - Kniha, ve které bys chtěla žít boudicca 12. 07. 2014 - 23:18
RE(2x): 5. den - Kniha, ve které bys chtěla žít damn-girl 14. 07. 2014 - 22:35
RE: 5. den - Kniha, ve které bys chtěla žít sigrun 29. 07. 2014 - 11:31