České hrady Žebrák - Točník

14. červenec 2014 | 00.25 |

České hrady festivalVčerejší den jsem strávila na hudebním festivalu Žebrák - Točník. Jela jsem tam společně s mamkou, jejím bráchou (mým strejdou), jeho manželkou, mamčinou kamarádkou a její dcerou. Mamka, její kamarádka, dcera té kamarádky a já jsme jely jedním autem a strejda s tetou druhým autem a jelikož dědův brácha mám pod hradem chatu a už tam díky svému důchodu žije několik let celoročně, tak jsme se prvně stavovali za ním a až poté od něj razili na festival.

Mám radost, konečně jsem viděla strejdova psa. Je myslivec, tak si pořídil loveckého. Má nádherného křepeláka a je hrozně přítulnej :D.

Kolem jedné odpoledne jsme už ale všichni byli ve festival parku a čekal nás celý den plný hudby. Já jsem teda moc neočekávala, protože co si budeme říkat... já českou muziku prostě neposlouchám až na pár kapel s tím, že i tak většinou zpívají anglicky :D. Jelikož jsem ale chtěla vidět strejdu, psa a nechtěla jsem furt sedět doma, tak jsem kývla a na festival šla s nima. Takže když to porovnám s Rock For Peoplem, na kterém jsem byla 2x, tak žádnej velkej zážitek :D.

Celková atmosféra byla dobrá a šli jsme se kouknout všichni společně i na hrad, když už to pod tim hradem bylo, takže jsem ráda, že jsem viděla medvědy v příkopu :D. Musím teda říct, že ten hrad svěží a i ta vesničká samotná jsou moc krásný a určitě to ta stojí za výlet. Já jsem se tam do toho asi zamilovala a mamka taky, takže když jsme v noci odjížděli domů, tak jsme strejdovi říkali ať snáma brzo počítá, protože tam je nádherný okolí a musíme si to projít pořádně :).

Ke kapelám tedy. Z toho co jsem viděla nebo aspoň slyšela - Tomáš Klus je fajn a je to zábava ho poslouchat a pozorovat, Viděla jsem ho ale už před rokem na RFP, takže žádná novinka. Vypsanou Fixu si doma ráda občas poslechnu, ale zněla dost strašně a Márdymu nebylo moc rozumět. Spíš vůbec teda :D. UDG si taky doma poslechnu a živě taky hráli dobře, ale moc velká show to nebyla :D. Rytmus živě je totální katastrofa všech katastrof... až ho někde uvidítě utíkejte co to jde! :D XindlaX neposlouchám, ale živě zněl fajn a byl i vcelku vtipnej, takže i show byla dobrá. Člověk se nenudim :D. Největší radost mám z Wanastowých Vjecí, protože ty poslouchám i doma a mám je vážně ráda. Jsem proto úplně na větvi z toho, že jsem si je mohla poslechnout živě a vidět je. Je to fakt zážitek a hrajjou vážně čistě. Taková čistota se jen tak nevidí! A nakonec Mandrage. Nikdy jsem je neposlouchala a ani to nehodlám měnit. Prostě ten styl mi nic neříká, ale upřímně dvě písničky si od nich ooobčas pustím a Šrouby a matice to rozhodně nejsou :D. Proč teda  o nich mluvim. Zalíbil se mi tam jejich kytarista. Já jsem asi vážně ujetá na ty chlapy z kapely, že není měsíc, abych neobjevila nějakýho novýho :D. Prostě, byl pěknej.. fakt že jo! :D Radost pokoukat :D. Akorát mě teda trošku rozsekalo, když jsem si o něm dneska něco hledala ráno, že mu bude 40 a má dma dvě děti a manželku. Ok... takže tady taky nic :DDD. Né fakt, tipovala jsem mu tak na 25 let :D. Jaktože takovej chlap hraje s takovejma uchama? :D

Ve výsledku jsem si ale festival užila a jsem ráda, že jsem ho mohla navštívit :).

.

.

Mám jen tyto fotky... navíc focené mobilem, tak mě omluvte :/

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: České hrady Žebrák - Točník lufienne 15. 07. 2014 - 17:16