Hvězdy nám nepřály - John Green

15. červenec 2014 | 21.05 |
› 

Hvězdy nám nepřály - John Green

Přeloženo z anglického originálu Fault In Our Stars
Přeložila Veronika Volhejnová
Nakladatelství Knižní klub
Vydáno v roce 2013
Počet stran 236

V dnešním článku bude řeč o knize, která je pro mě zatím nejlepší knihou, kterou jsem za poslední dobu četla. Je řeč o knize již výše zmíněné - Hvězdy nám nepřály.  Hned na obálce knihy je napsáno, že se jedná o nejsmutnější a zároveň nejvtipnější knižní příběh a já musím konstatovat, že to je pravda. Byly chvíle, kdy jsem se nad knihou smála, protože hlavní postava Hazel je strašně moc vtipná holčina, ale na stranu druhou byly chvíle, kdy jsem měla na krajíčku a zamačkávala jsem nad knihou slzy, protože to občas opravdu nešlo jinak.

Na první pohled se může zdát, že se jedná o knihu pro náctileté. To možná i ano. Netroufám si v tomto ohledu soudit, ale myslím si, že ta kniha nenechá chladného vůbec nikoho. A o čem celý příběh je? Představte si, že vám je 16 let, máte úžasné chápající rodiče, kamarády, máte celý život před sebou a potkáte někoho naprosto úžasného a zamilujete se do sebe, ale má tohle všechno jen jeden "háček". Totiž, máte rakovinu v posledním stádiu.

Hazel a Guse si zamilujete na prvních pár stránkách a budete se postupně stránkou po stránce prokousávat k tomu, jak to všechno dopadne. Já jsem knihu měla přečtenou během dvou dnů, protože jsem nedokázala ji na delší dobu odložit. Totálně mě pohltila a já nemohla nic jiného než číst, číst a číst. Tohle už se mi s žádnou knihou už hodně dlouho nestalo. Furt tak nějak nechápu, že něco tak emocionálně nabitého a procítěného napsal chlap. Tímto smekám před Johnem Greenem, je to génius a já nebudu moct jinak než si sehnat veškeré jeho knihy. Kniha na mě působia i trošku motivačně, protože po přečtení snad každý dojde k tomu, že jeho problémy ve finále nejsou vlastně vůbec žádné problémy. Možná se tohle čtení jeví jako oddechové a to také je - po slohové stránce... po té emocionální stránce to je ale spíše náročné čtení a nějakou oddychovku v tomhle směru od toho nečekejte. Kniha se mi hrozně moc líbila a všechny odpovědi na otázku "Proč právě tahle?" jste se mohli dočíst výše.

Závěrem mi z knihy utkvěla jedna věta, která je vlastně pravdivá a dost se tam opakovala - "Svět není továrna na splněná přání."

5/5

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Hvězdy nám nepřály - John Green tlapka 15. 07. 2014 - 21:43
RE(2x): Hvězdy nám nepřály - John Green damn-girl 15. 07. 2014 - 21:44
RE(3x): Hvězdy nám nepřály - John Green tlapka 15. 07. 2014 - 21:47
RE: Hvězdy nám nepřály - John Green sigrun 29. 07. 2014 - 11:40