17. den - Nejkratší kniha, kterou jsi kdy četl/a

24. červenec 2014 | 22.44 |
› 

MatkaTroufám si říct, že úplně nejkratší kniha, kterou jsem četla je Petr a Lucie od Romaina Rollanda. Ta už tady je a to hned v prvním dni tohoto challenge. takže musim vybrat druhou nejkratší ať se mi to tady neopakuje. Tou druhou nejkratší je Matka od Karla Čapka. Těžko říct, která z těhle dvou je krátká, protože oni jsou vlastně obě dost krátký :D.
Zpátky k Matce. Asi už vás nepřekvapí, když řeknu, že jsem jí četla k maturitě a žě se k ní chci jednou vrátit. Já se chci totiž vrátit snad ke každé knize, jenž jsem k maturitě četla. K čemu se určitě ale vracet nebudu je Máj od Máchy a Zkrocení zlé ženy od Shakespera... to bylo obojí nuda neskutečná (aspoň pro mě).

Matka. Co k ní říct. Vážně se mi dobře četla a ty dialogy matky s jejíma mrtvýma synama byly vážně zajímavý a dost čtivý. Celý závěr knihy byl dost strhující a celkové napětí mi nedovolilo knihu odložit. Musím uznat, že to pro mě vcelku bylo ponuré čtení, ale i tak mě to bavilo. Je to dost depresivní, řekla bych. To ale nemění nic na tom, že se tato kniha Čapkovi fakt povedla a že na seznamu čtiva k maturitě je oprávněně. Ještě by mě od něj hrozně zajímala Bílá nemoc, také bych si jí chtěla přečíst.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: 17. den - Nejkratší kniha, kterou jsi kdy četl/a tlapka 24. 07. 2014 - 23:00
RE: 17. den - Nejkratší kniha, kterou jsi kdy četl/a baby-friendly-blog 30. 07. 2014 - 01:40