Výlet do Prahy občas úplně nevyjde

24. červenec 2014 | 23.22 |

http://photos-f.ak.instagram.com/hphotos-ak-xfp1/10549801_1522065034679373_2006419961_n.jpgBydlím v Praze a lidi se mi občas smějí, když pronesu "Jedu do Prahy." Tam, kde bydlím je samý okraj Prahy a já to za takovou tu pravou světoznámou Prahu neberu a říct "Jedu do centra." mi přijde divný :D. Takže postě jezdím do Prahy a lidem z toho zůstává rozum stát :D. To jen takový úvod a obhajova :D.

To jsme se takhle jednou s mamkou rozhodly, že jsme vlastně už v té Praze dlouho nebyly a mohly bychom se tam teda jít projít. Chtěly jsme už minulý týden, ale v těch teplech to nešlo. Na výlet do Prahy teda padlo dnešní odpoledne. Měly jsme v plánu navštívit Staré město a pár uliček si tam projít. Nakonec k tomu ale vůbec nedošlo. Tramvají jsme dojely na Náměstí Republiky a přes Příkopy to prošly až na Václavské náměstí, kde jsme to v horní části velice barbarsky zakempily v KFC (u dědka, jak říkáme s kamarádkou :D) a nacpaly se drobným jídlem, přičemž jsme prohlásily, že dál se nám už nechce. Po zaplácnutí žaludku nepříliš dietního jídla jsme akorát přešly ulici a tentokrát jsme se na dalších několit minut přesunuly so Starbucksu na kávu. Měla jsem kupon na jednu kávu zdarma, tak proč toho nevyužít. Mamka si teda dala karamelové latté a já karamelové latté, ale se sojovým mlékem. Ono to sojové mléko je v té kávě prostě lepší, dělá tu kávovou chuť jemnejší - jen tak pro informaci :D. Poznávání Prahy jak má bejt - zalez do všech fast foodových řetězců, které potkáš! :D Jdu se stydět :D.

Během popíjení kávy jsem mamce sdělila, že nutně potřebuju do knihkupectví do Luxoru, protože tam mají Madžong karty. To je taková skvělá věcička, bez které jsem cítila, že můj život není úplný :D. Jedná se o hru, ale hlavně o věštecké vykládací karty! Má je kamarádka a ty vyložené věci, na které se ptá jí fakt vycházejí a mně vlastně taky, a tak mě psotihla touha pořídit si je taky. Stojí 89.- neberte to prostě! Je k tomu i výkladová knížečka, takže žádnej stres a zvládá to každý :). V Luxoru jsme nakonec strávily s mamkou dobrou hodinu mezi regálama všech možných knih a já si tam opět připomněla, že pracovat v knihkupectví by mi rozhodně nevadilo. Mamka si tam zakoupila dvě knihy (teď netuším jaké) a já už zmiňované Madžong karty. A odtud jsme společně vyrazily domů :D.

Z Prahy jsme toho teda moc neviděly, za to jsme se perfektně napraly a nadýchaly zase jednou knižní atmosféru a velkou chuť ke čtení. Takže vlastně celý "výlet" hodnotím kladně. Když nic jiného, tak jsem se akorát prošla. Achjo, škoda, že se mi nikdy nepoštěstí být v Praze jako zahraniční turista, protože by mě zajímalo, jak na ně tohle nádherné město působí :D.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Výlet do Prahy občas úplně nevyjde sigrun 29. 07. 2014 - 12:50