19. den - Kniha, kterou jsi nejvíce četl/a

26. červenec 2014 | 23.15 |
› 

My děti ze stanice ZOO19. den vy měl být správně na téma "Kniha, která tě změnila", kniha s tímto téma tu ale už bylo, a tak pokračuji dnem 20.

Takže dnešní kniha je "Kniha, kterou jsi nejvíce četl/a". Moje nejoblíbenější kniha je sice Kdo chytá v žitě od Saligera, ale nejvíce jsem četla knihu My děti ze stanice ZOO, a tak bude dnešní den věnován právě této knize. Autorkou knihy je samotná hlavní hrdinka - Christiane Vera Felscherinow. V knize popisuje své dětsví a puberte a především to, jak se dostala k drogám, a jak s nima v jejím jinak naprosto průměrném životě fungovala. Čtenář je tedy svědky toho, jak se k drogám vlastně dostala, a jakými také závislými lidmi byla obklopena. Kniha je zcela autobiografická a nyní nijak přibarvená nebo zkreslené což na této knize opravdu oceňuji.
Vždycky, když jí čtu (a že jsem jí už četla nesčetněkrát), tak jí přečtu jedním dechem a nedokážu se od ní odpoutat. Nemůžu si pomoct, ale mně prostě knihy, které vypráví někdo drogově závislý nebo někdo, kdo se léčil s psychickou poruchou fascinujou.

O to víc jsem tento týden v knihkupectví zajásala, když jsem zjistila, že právě teď vychází takové pokračování, ve kterém autorka popisuje, jak to s ní vlastně pokračovalo a pokračuje nadále. Jsem si jistá, že s první výplatou v práci je ta kniha moje!

Zpět na hlavní stranu blogu