Červená čočka se zeleninou

1. srpen 2014 | 15.31 |

.To, že jsem doma a nemám do čeho píchnout má vlastně jednu obrovskou výhodu. každý týden se naučím aspoň jedno nové jídlo, a tak rozšiřuji svůj kulinářský um zcela nenuceně, protže mě to motání v kuchyni opravdu baví čím dál víc :).
Dneska pro vás mám velice zdravý, chutný a především rychlý recept. Spíš teda bude pro milovníky luštěnin. nevím jak vy, já miluju luštěniny! :)

Suroviny:
1 hrnek červené čočky
2 lžíce olivového oleje
3 menší rajčata
2 červené papriky
2 menší cibule
Sůl
Pepř
Trošku bazalky
2 lžičky podravky
150 ml mléka
2-3 lžíce celozrné mouky

Příprava:
Na větší pánvi si na oleji lehoučce osmahneme nadrobno nakrájenou cibuli a přisypeme na kostičky nakrájené papriky a rajčata (rajčata si nejdříve můžete spařit a oloupat pokud vám vadí šlupky). Promícháme, přiklopíme a dusíme cca 10 minut než změkne zelenina. Poté podlijeme 2 hrnky horké vody a přidáme předem propranou červenou čočku. Opět přiklopíme a opět dusíme dalších 10 minut. Po změknutí čočky přidáme podle chuti sůl, pepř a podravku a nakrájenou bazalku, opět důkladně promícháme a přilejeme mléko předem smíchané s celozrnou moukou. Zase promícháme a můžete podávat. Vznikne kaše, kterou můžete podávat např k nějaké rybě, ale také třeba i samotné jako večeři.

Dneska jsem toto zkoušela poprvé a je to opravdu vynikajicí. Navíc červená čočka má jedno velké plus - nemusí se předem namáčet.
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Červená čočka se zeleninou boudicca 02. 08. 2014 - 23:43
RE(2x): Červená čočka se zeleninou damn-girl 02. 08. 2014 - 23:54