Plavba po Vltavě

5. srpen 2014 | 17.57 |

Vltava river

Už během jara mamka se svou kamarádkou při zápalu sjíždění slevových serverů narazily na kupon na večeři na parníku, který pluje po Vltavě. Jelikož mamka a její kamarádka v práci jsou degustátorky první třídy co se týče všeho, tak neodolaly a kupony koupily + mamka koupila kupon mně (jsem žrout a degustátor na všechno po mamce :D... kyselina mé druhé jméno...) a ta kamarádka koupila kupon i své dceři.

A den D využití tohoto kuponu přišel zrovna včera. Naše loď vyplouvala v 19 hodin z náplavky a plavba měla probíhat tři hodiny přičemž měl uvnitř lodi probíhat bufet. Musím říct, že prvně se mi moc nechtělo, protože druhý týden si úspěšně držím dvě kila z mé váhy dole a narvat se večer... no achjo. nakonec jsem ale hrozně ráda, že jsem se zúčastnila a byl to zase nový zážitek a pokud tady budete někdy přes noc v Praze, tak vřele doporučuji. Ona ta Praha totiž z té lodi vypadá úplně jinak a je krásná, ale z té lodi je ejště asi 100x krásnější a to pak i hlavně ve chvíli, kdy zapadá slunce.
Navíc jsem si vzpomněla na svůj milovaný Amsterdam, který (jak už je zde známo) naprosto miluji a mám pocit, že v minulém životě jsem tam musela žít, protože jinak není možné, že k tomu městu mám tak vřelý a blízký vztah.

Zpátky k jídlu. Kupon dobrý, cena slušná (teď nevím kolik, ale nebylo to nic staršnýho), a tak jsem počítala, že na nás hezky vydělají na nápojích. A taky že jo! To se ale dalo čekat. Trošku mě ale nakrklo, že víno nebylo rozlejvané a musela se koupit celá flaška - nejlevnější asi za 390,- (v nákupce na internetu za 100,- ... jsme to zjišťovaly :D). Coca Cola 3dl 53,- atd atd. Hrůza děs :D.
U jídla jsem čekala možná trošku větší výběr, ale bylo dobré a chutné. Studený bufet (uzenina, sýry, zelenina), polévka, tři druhy masa, tři druhy příloh, guláš, ovoce a i pět druhů minizákusků. Za tu cenu to byl takový normální poměr. Personál byl příjemný.

Jedno ale musím sprdnout. Po večeři nabízeli nějaký alkohol na vytrávení jako becherovka apod. Moc lidí nechtělo, protože už v sobě měli po flašce vína :D. Co mě ale nakrklo - viděla jsem, jak te nerozdaný alkohol ze sklenic přelívají zpátky do láhve. Hnus hnus hnus. Nemělo by se to stát v žádném podniku a kor pokud se tváří jako víc nóbl. Jsem ráda, že jsem si tu skleničku něčeho ostřejšího po té večeři teda opravdu nedala.

Večer stál ale i tak za to a opravdu jsem si ho užila a bylo to zase něco úplně jiného, jak poznat Prahu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Plavba po Vltavě sigrun 06. 08. 2014 - 18:56
RE: Plavba po Vltavě mixx 10. 08. 2014 - 14:19