26. den - Oblíbená fikce

8. srpen 2014 | 17.34 |
› 

Dáma s kaméliemiJsem fakt hrozná. Celý týden jsem vynechala celý knižní challenge, takže jsem pozadu o čtyři dny. Musím ale říct, že to nebylo z lenosti, ale z toho, že jsem všechny ty dny měla něco naprogramu a u počítače jsem takřka nebyla. jako zapla jsem ho, ale to bylo tak všechno, co jsem s nim udělala a ečer jsem ho zase vypla :D.

Dnešní den je věnovaný fikci. Dlouho jsem vymýšlela, jakou knihu vybrat a ještě k tomu takovou, která tady ještě v challengi není :D. Nakonec to padlo na Alexandra Dumase a jeho knihu Dáma s kaméliemi. Tuto knihu jsem četla hodně dávno, ale hrozně se mi líbila a dokázala jsem se do ní perfektně začíst, a tak se na ní chystám znovu, Jedná se o román, ve terém pozorujeme vznikající vztah mezi mladíkem a nádhernou pařížskou kurtizánou, která je těžce nemocná.
Jedná se o knihu z historické doby, a tak se navíc i v knize seznámíme s tím, jak paříž vypadala za dob kurtizán. Vzpomínám se, že se kniha opravdu dobře čte a člověk nemám problém se začíst, protože je kniha opravdu poutavě napsaná.

Už se těším až jí budu zase číst :).

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: 26. den - Oblíbená fikce boudicca 09. 08. 2014 - 10:11