28. den - Kniha, kterou právě čteš

12. srpen 2014 | 21.41 |
› 

Prostě spoluPředposlední den challenge. Ano, předposlední. Já to nějak blbě očíslovala či co a nějak mi to očíslování nesedí, ale fakt je to předposlední den. Kniha kterou právě čtu? Jmenuje se Prostě spolu a je od francouzské spisovatelky Anny Gavaldy.

Dostala jsem tuto knihu od mého bratra k Vánocům a jelikož se knihám moc nevěnuje, tak jsem čekala, že to bude nějaká nudná milostná slátanina. Mile jsem došla k tomu, když jsem během čtení zjistila, že to tak vlastně není a naopak je to docela čtivý. Líbí se mi, že se v knize prolíná život hned několika postav, ale ani jich není nijak moc,a tak se člověk rychle orientuje.
K ději vám asi moc neřeknu, protože jsem v první třetině knihy a z popisu jsem nijak zvlášť nepochopila hlavní děj, tak uvidíme co z toho vzejde. Ha! Tak podle popisu by to mělo být o lidech, kteří si ještě stále nesou rány z minulosti, ale nepřestávají věřit přičemž zjistí, že "to něco" přijde až když budou prostě spolu. Snad jste z toho moudřejší ;D. Jak jsem už říkala, kniha je dobře čtivá, ale furt jsem v tom nenašla to, co by mě nutilo číst dál a dál a co by mě přinutilo neodkládat knihu několik hodin. Snad to tam ale najdu. Určitě bude i na knihu recenze až jí dočtu :).

Líbí se mi, že děj se odehrává v Paříži, protože mi to změnilo takový ten pohled na paříž. Víte, nemůžu ai říct, že bych to brala jako zemi zaslíbenou, kde bych chtěla žít. To ne, ale vždy jsem si představovala tohle město jako úžasné místo, kde jsou všichni úžasný, šťastný a nic je netrápí a každej žije svůj vysněnej život, ale ono to v té knize tak ani trochu není a to se mi na tom líbí. Líví se mi na tom to, že ta kniha mě to město učí vidět taky trochu jinak.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: 28. den - Kniha, kterou právě čteš frantiska 12. 08. 2014 - 22:44