První tři pracovní dny

13. srpen 2014 | 16.18 |

Tak jsem ve svém nové práci strávila tento týden prní tři dny a zítra jdu na čtvrtý. Hned ze začátku bych chtěla říct, že tuhle práci tam budu ve školce vykonávat sama, a tak tam nebude nikdo za kým bych si mohla chodit pro radu. Mám z toho teda trošku strach, protože to je opravdu různorodá práce a dělá se tam několik různých věcí. Největší hrůzu mám asi z těch měsíčních závěrek a kontrol zásob (potravin) ve skladu. Také tam budu dělat vše co se týče samotného stravování dětí ve školce, takže nějaké výkazy pro magistrát, vracení peněz rodičům za odhlášené obědy, nahánění neplatících rodičů, starost o hygienu, která tam bude na kontrole, papírování, jednání s dodavatelema, archivování faktur, zapisování zásob a veškerých finančních toků jídelny do systému v počítači. No jejej.

Mamce už jsem se svěřila, že bych jí tam nerada udělala ostudu (dělá pro tu školku účetnictví) a že bych jednou chtěla být tak dobrá a samostatná v práci jao je ona. Bez váhání řekla, že já budu, že mi věří. Což mě potěšilo. mamka je zodpovědná a fakt by mě nedosadila někam u čeho by si nebyla jistá, že to zvládnu.

Jsem na sebe docela pyšná. Platový ohodnocení sice není okouzlující (co chcete ve státní sféře bez praxe žj :D), ale zase budu moct projevit dokonale svou samostatnost a učenlivost, protože ta práce je zodpovědná. Navíc, kdo v mém věku v prvním zaměstnání může říct, že má kancelář sám pro sebe a je vedoucí něčeho. Málo kdo, chňa chňa! :D

Do práce vždycky chodíme od 8 do 10 dopoledne a 25. 8. nastupuju. Moje pracovní doba by měla být PO: 11:45 - 16:30, ÚT - PÁ: 7:45 - 13:00. Informací je hrozně moc a mám pocit, že se moje mozkovna musí brzo zavařit. V pondělí jsem byla obeznámena o hlavních věcech např. jak se veškeré dklady třídí, jaké máme bankovní účty, jaká je vlastně má náplň práce, co všechno bych měla zná, kde mám v kanceláři jaký věci atd. V úterý jsem už měla nastarost roztřídění pošty, zapsání faktur do knihy, zaplacení faktur, vrácení peněz rodičům za odhlášené obědy a pomoc při rozvozu svačinek na třídách :D. Dnes jsem akorát zapisovala částky do systému do pokladny a přepisovala dokument pro hygienu a poslouchala, jak se reklamují nebo objednávají potraviny.

Všichni tam na mě jsou zatím moc milí a paní hlavní kuchařka mi už nabízela sváču :D. Budu se muset kontrolovat nebo se tam ze mě stane kulička, protože vaří opravdu dobře. Další klad je, že obědy budu mít z jídeny a za 18,- na den to je naprostej luxus! :D Mamka říkala, že jsem hrozná pečlivka (což má vlastně asi i pravdu :D) a v tom zakládání veškerých papírů se budu vyžívat :D.

Zatím to je sranda, ale až tam budu úplně sama, tak to bude horší. Snad to ale zvládnu. á to vlastně musím zvládnout, protože bych nepřežila mamce udělat ostudu. Mamka je pečlivá účetní, která už několik let dělá sama na sebe na živnosťák s tím, že k sobě mohla zaměstnat ještě dvě své kamarádky a jedna s ní dělá v kanceláři také a nesmírně si zakládá na své účetní pověsti, tak by to bylo asi na sebevraždu kdybych udělala u sebe nějaký bug :D.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: První tři pracovní dny boudicca 14. 08. 2014 - 10:57
RE(2x): První tři pracovní dny damn-girl 18. 08. 2014 - 14:39
RE: První tři pracovní dny polie 15. 08. 2014 - 14:31
RE(2x): První tři pracovní dny damn-girl 18. 08. 2014 - 14:39
RE: První tři pracovní dny mixx 15. 08. 2014 - 17:57
RE(2x): První tři pracovní dny damn-girl 18. 08. 2014 - 14:40
RE: První tři pracovní dny sigrun 16. 08. 2014 - 18:06
RE(2x): První tři pracovní dny damn-girl 18. 08. 2014 - 14:41
RE: První tři pracovní dny tlapka 24. 08. 2014 - 20:29