A jak to za ten rok dopadlo?

29. srpen 2014 | 18.20 |

Už to byl nebo bude rok, co jsem si psala vlastní wishlist na rok 2013 a 2014. A jelikož bude září, tak jsem se rozhodla celou tu dózičku po tom roce konečně otevřít a sepsat veškeré přání, které jsem tam před rokem, zapsala a udělat si k nim poznámku jestli se to splnilo nebo nesplnilo.

U hodně věcí jsem se divila, že jsem je tam vůbec psala. Teď bych tam asi napsala něco jinýho nebo by mi možná teď došlo, že na některé věci je potřeba prostě daleko víc času na uzrání než jeden pouhý rok. Některé věci prostě podle mě z toho wishlistu za rok nejdou stihnout ani kdybych se rozkrájela a hlavně některé věci nezáležely jen na mně. Jelikož tam není nic nijak zvlášť osobního, tak jsem se rozhodla s tím wishlistem a jeho výsledkem podělit právě sem na blog.

Co jsem tedy minulý rok sepsala za přání a ukryla je na rok dózičky?

PŘÁNÍ: SPLNĚNO:
1) Být dobrá angličtinářka ANO  i NE
2) Úspěšně dokončit studium na VOŠ ANO
3) Hodně číst a koukat na filmy ANO  i NE
4) Mít webové stránky o kapele Green Day ANO
5) Koupit si všechny CD, které chci NE
6) Promluvit si s Green Day a mít s nima společnou fotku ANO  i NE
7) Pořídit si něco do fotovýbavy NE
8) Umět lépe fotit a rozumět foťáku ANO
9) Stravovat se zdravěji a pravidelně sportovat ANO i NE
10) Zhubnout na 60 kg NE
11) Lépe se oblékat ANO
12) Pracovat v hudebním odvětví NE
13) Rozhovor s Green Day pro webovky NE

Jak sami vidíte.

Je to takové hodně na hranici a splněno téměř na 50%. Jak ale říkám sama... i 50% splněných věcí je lepší než 0%. Takže z toho nedělám žádnou vědu a ani neplánuju deprese, že jsem neúspěšná. Něco prostě potřebuje daleko více času a to jsem za ten rok pochopila a myslím, že pro další plnění věcí a motivaci to je hodně důležitá věc si právě tohle uvědomit.. Ještě bych ráda něco řekla k těm samotným přáním :).

1) Nemůžu o sobě říct, že jsem dobrá angličtinářka. To ani náhodou. Některé anglické věci jsou mi zase o něco víc jasnější a také jsem zvládla během závěrečných zkoušek aspoň nějaký ten čas mluvit aspoň trochu plynule. Považuji to tedy za úspěch. Mohla jsem na tom být hůř nebo stejně a to nejsem. Ano, mám velké mezery, ale i to málo co za ten rok mi určitě pomůže a ty věci využiju.
2) Ano, svou vyšší odbornou školu jsem opravdu úspěšně dokončila a to hned v prvním termínu.
3) Knihy čtu opravdu víc. Zrovna teď mám poslední měsíc takovej hluchej bod, kdy čtu opravdu málo, ale oproti minulému roku jsem na tom s tím čtěním o 100% lépe. Filmy jsem ale cíleně sledovat nezačala, takže tam jsem na tom stejně. Zjistila jsem ale, že ta kniha mi dá daleko víc než ten film a hlavně zcela nenásilnou formou mám furt na očích český jazyk a zcela nenásilnou formou se třeba slovní zásoba dostává do mé hlavinky.
4) Mít své vlastní webové stránky o skupině Green Day se mi za ten rok opravdu povedlo. Vlastníme je společně s kamarádkou a o takových vlastních stránkách o této skupině jsem snila už několik let, takže se to dá pokládat jako jeden ze splněných životních snů a to vůbec není málo!
5) Koupit si všechny CD, které chci se mi zrovna nepovedlo, protože to byl jeden z mých nejchudších roků po finanční stránce :D. Za poslední rok jsem si nekoupila ani jedno nové album s hudbou, ale vypadá to na lepší časy! :D
6) Promluvit si s Green Day a mít s nimi společnou fotku - to je přesně ten bod, na který je potřeba prostě víc času než jen jeden rok a pokud zrovna určitou dobu nejedou do naší země na koncertní turné, tak není ani ta nejmenší šance se s jejich managementem domluvit na setkání a menší rozhovor pro české fanoušky. Také viz bod č. 13
7) Nepořídila jsem si ani nic do své fotovýbavy, protože jak jsem říkala, byl to ukrutně chudný rok po mé finanční stránce. Hrozně moc bych ale chtěla širokoúhlý objektiv a teleobjektiv, ale chtít můžu žj! :D
8) Myslím si že za tu dobu fotím zrcadlovkou rozhodně lépe a i foťáku lépe rozumím, i když jsem se tomu tuhle sezónu věnovala opravdu málo (nejsou nápady). Už se mi ale nestává, že bych při focení zapomínala na hlavní věci jako např. nastavení hlavního ostřícího bodu a to je pro mě úspěch, protože právě na tohle jsem zapomínala a docvaklo mi to až když už bylo pozdě :D.
9) Ano, stravuji se rozhodně lépe: Není to super, ale je to lepší. To pravidelné sportování to je ale zlý, protože nemám s kým a samotnou mě to prostě nebaví a ani se k tomu sama nedonutím :/.
10) Ne, opravdu jsem nezhubla na 60 kg. Už se necpu jako čuník, ale opět mám 68,5 kg na svých 164 cm = ano mám lehčí nadváhu. Závidím těm, co můžou jíst co chtějí nemusí se hlídat a ani hýbat, ale mezi takové lidi bohužel nepatřím ani v nejmenším ač mě to hrozně štve!
11) Lépe se oblíkám to opravdu ano. Naučila jsem se chodit na podpatkách a v šatech aniž bych se cítila nesvá. Také nad oblečením daleko více přemýšlím a také přemýšlím jestli se mi určitá taška/kabelka hodí k určitým botám a určitému celkovému stylu což upřímně řečeno jsem ještě před rokem neřešila. Bohužel jsem ale už asi od přírody totální poleno na kombinování oblečení, a tak si z mých outfitů asi nikdo nikdy nesedne a zadek :D. Je to ale o dost lepší a daleko víc přemýšlím i během nakupování.
12) V hudebním odvětví (např. jako produkční koncertů - má vysněná práce) nepracuji, ale makám na tom. Když najdu nějakou hudební agenturu co se tomuhle věnuje, tak rovnou píši jestli náhodou někoho nehledají. Věřím ale tomu, že se to jednou povede.
13) Tento bod je už také vysvětlený v bodě č. 6

A to je vše. Jen nevím, jestli si i na příští rok mám na lístečky sepsat jednotlivá přání a naházet je opět do dózičky a za rok otevřít, když mi jeden wishlist visí na nástěnce. nějaké větší řání bych ale takhle sepsat do dózičky a na rok schovat mohla, protože je určitě zase zapomenu a pak by mohlo být zase napínavý to po roce rozbalovat a odškrtávat. Co myslíte?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: A jak to za ten rok dopadlo? boudicca 29. 08. 2014 - 20:14
RE(2x): A jak to za ten rok dopadlo? damn-girl 29. 08. 2014 - 22:51
RE(3x): A jak to za ten rok dopadlo? boudicca 30. 08. 2014 - 00:19
RE(4x): A jak to za ten rok dopadlo? damn-girl 31. 08. 2014 - 13:24
RE: A jak to za ten rok dopadlo? tlapka 30. 08. 2014 - 13:16
RE(2x): A jak to za ten rok dopadlo? damn-girl 31. 08. 2014 - 13:24
RE(3x): A jak to za ten rok dopadlo? tlapka 31. 08. 2014 - 13:29