Jak se starám o pleť

6. září 2014 | 17.04 |

Dneska asi tento článek nebude úplně pro každého, ale někomu by se třeba hodit mohl. Třeba si někdo něco z tohoto článku odnese.

Právě se koukáte na mojí "sbírku pečující kosmetiky, kterou ani na den nedám z ruky. Před půl rokem jsem se rozhodla vysadit antikoncepci, protože jsem plně pochopila, že v mém případě jí vlastně ani trošku nepotřebuji a akorát mi ničí život. Jenže po vysazení se událo přesně to, čeho jsem se bála. Zhoršila se mi pleť. Antiperle jsem začla brát právě kvůli pleti, která mi jí zlepšila a vysazení antikoncepce mě naučilo se s tímto problémem vypořádat a nějak ho vyřešit bez toho, abych tento problém se svou pletí obcházela právě práškama.

Ano, tyto věci denně popužívám. Asi na mě bude někdo bude koukat jako na blázna, ale od chvíle, co si pravidelně čistím pleť, tak jsem zase schopná po x letech vyjít na ulici jen s korektorem, bez make-upu a může za to právě tahle hromada věcí, která mi neskutečně pomohla. Tak jak se tedy starám o svou pleť? To teď uvidíte v několika krocích.

Přípravky na každý den

Každý večer začínám tímto odličovacím mlékem od Garnier, kterým sundám řasenku, stíny a případně linky. Jde to s ním skvěle. Mléko úžasně voní, krásně se roztírá a veškerá dekorativní kosmetika s ním jde krásně dolů a anvíc nedraždí oči. Další jeho plus je, že sundá i tu voděodolnou kosmetiku s naprostou lehkostí.

Po odlíčení očí se přesunu do koupelny, kde mi dělají společnost tyhle dvě zázračné tuby. Vlastně tři - ještě antibakteriální mýdlo, které na fotce nemám. Vlezu tedy do vany a prvně sáhnu po antibakteriálním tuhém mýdlu od Detol. Mám ho z lékárny a koupila jsem si ho ve chvíli, kdy už jsem byla naprosto zoufala ze svých zad. Pupínek vedle pupínku a také boláky, a tak jsem byla "nucena" chodit v tričkách a né v tílkách, protože jsem se v tílkách styděla se svými zády. Koupila jsem si tedy v lékárně antibakteriální mýdlo od Detol a od té doby, co si s nim pravidelně každý večer umyji záda mám pokoj a na zádech nemám ani jednoho bubáka. Poté si navlhčím obličej a pomocí čistícího gelu Pure skin od Oriflame smyji zbytky makeupu. Opláchnu obličej a záda i obličej umyji gelem od Olive. Tento produkt mi koupila mamka v době, kdy jsem měla největší depky kvůli svému akné po vysazení prášků. Jedná se o přírodní kosmetiku, která se dle obalu vyrábí v ČR a jsou z ní výtažky právě z oliv.
Musím říct, že tahle olivová věc v podově čistícího gelu je pro mě také zázrak a v kombinaci s antibakteriálním mýdlem mi nesktečně pomáhá omezit akné na naprosté minimum.

Po vylezení z vany čistím obličej ještě jednou. Tentokrát řadou Pure nature od Oriflame, ve které jsou výtažky z levandule a borůvek a já x let nepoužívám na čistění obličeje nic jiného. Předchozí produkty mi pomáhají odstraňovat jen make-up, ale u tohodle díky špinavým tamponkům vidím, že tahá i špínu z pórů daleko víc než předešlé věci.

A poté mažu pleť jen hydratačním krémem. Na hydrataci používám krém od Garnier s výtažky z lopuchu a už jsme o něm v jednom z článků psala. Je úžasnej a přes noc mi hodně umí zklidnit pleť, což beru jako obrovské plus. Mažu se s ním také ráno než nanáším make-up nebo pudr. Pokud večer cítím, že se mi na obličeji dělá bolestivý podkožní bolák, který při lehkém doteku fakt bolí a vymáčknout to nejde, tak beru do ruky klasickou zinkovou mast, na kterou nedám dopustit, protože mi ho opravdu zklidní a mám do dvou dnů klid.

Další péče

Tyhle dvě věci každý den nepoužívám. Jednou do týdne si udělám pealling Pure řadou od Garnier, po kterém mám pleť jako děcký zadeček a krásně vyčistí zanesené póry. Pealling se prý ale nemá přehánět, protože zbytečně mastí/dráždí pokožku a je fakt, že jednou týdně to bohatě stačí. A poté 2x týdne používám ještě Planet spa masku od Avonu s výtažky z mrtvého moře. Používám jí uprostřed týdne bez peallingu  a na konci týdne po peallingu. Nechávám jí působit vždycky cca 20 minut (dokud úplně nezaschne) a pak jí smyju.
Tahle maska je šedivé barvy a její konzistence je o něco hustší než zubní pasta. Doma se mě vždycky lekají, ale nádherně stahuje póry. Já když o ple´t nedbám a když nemám po ruce tuhle masku, tak mé póry na nose vypadají asi jako krátery, ale když použiju tuhle masku, tak je vůbec nemám vidět a to je pak radost se na sebe dívat v zrcadle :D.

Fuf a to je pro dnešek vše. vysilující článek, ale snad tím někomu pomůžu. Někomu, kdo má problémy s pletí a už neví jak dál. Pro mě jsou tohle malé zázraky se 100% účinností. Také jsem zjistila, že se mi pleť zhoršuje ve chvíli, kdy se láduju moc mléčnýma výrobkama a moc sladkým. To je ale boj na dlouhou trať, protože já oboje ze zmíněného miluju :D,

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Jak se starám o pleť maude 06. 09. 2014 - 23:57
RE: Jak se starám o pleť tlapka 07. 09. 2014 - 22:26
RE: Jak se starám o pleť boudicca 08. 09. 2014 - 20:41
RE(2x): Jak se starám o pleť damn-girl 08. 09. 2014 - 20:50
RE(3x): Jak se starám o pleť boudicca 09. 09. 2014 - 17:29
RE: Jak se starám o pleť sigrun 21. 09. 2014 - 13:34