Hvězdy nám nepřály

26. září 2014 | 13.24 |
› 

posterOriginální název: Fault In Our Stars
Vydáno: 2014
Délka: 126 min.
Drama / Romantický

O knize Hvězdy nám nepřály u mě na blogu byla už řeč několikrát, ale až dnes se dostala řada na recenzi filmu, který je natočený podle této knihy. Film jsem viděla teď o víkendu, tak mám ještě docela čerstvé pocity, a proto se s chátí pustím do menší recenze teď, ještě plná dojmů.

Kniha mě k sobě neskutečně připoutala, ale bohužel jsem nebrečela tolik, jako všichni ostatní. U filmu jsem si to vynahradila a několik opravdových nefalšovaných slz mi ukáplo a jak pozoruji okolí, tak u tohoto filmu ukáplo několik slz snad úplně každému. To je taky důvod, proč jsem se tak hrozně moc bála do filmu pustit a dlouho ho odkládala. Nakonec mě k tomu ale donutily ty pocity, které mě tak strhly během čtení knihy.

Hazel je 16ti letá mladá dívka, která má život před sebou, ale jedna věc jí chybí, ta nejdůležitější - zdraví. Od 13 let totiž bojuje s nevylečitelnou rakovinou a ve chvíli, kdy už by několik lidí mohlo usoudit, že jí nic hezkého nečeká, tak potká na podpůrné skupině Guse. A jak už to u takovýhle příběhů bývá... oba se do sebe zamilují a pro každého z nich začíná nový život, ten společný. To by ale nebylo romantické drama, kdyby jim do cesty ještě více nevstoupilo to zdraví a zatarasilo jim cestu. Hvězdy jim nepřály, ale vy se celou dobu držíte, snažíte se nekousat nervozně do své ruky a neskutečně se modlíte, aby se objevil nějaký ten zázrak a vy si mohli na konci filmu krásně oddechnout.

Tahle dvojice je ukázkou toho, že láska hory přenáší a že ani v těch nejtěžších chvílích se člověk nesmí vzdát a bojovat dál, né jen za sebe, ale i za ty druhé.

Myslím si, že snad každému se tahle dvojice vreje pod kůži a bude jim přá to nejlepší. Stejně jako já a stejně jako já budemít hromada lidí v určitých momentech na krajíčku. Ještě si k tomu připočtu, že něco podobného se může stát každému z nás a mám z toho dokonalé drama. Připravte si kapesníčky, je to citová jízda a jedno oko nezůstane suché. Na podzimní večer jako dělané a vy zjistíte, že ty vaše aktuální problémy nejsou vůbec nic oproti tomu, co jste právě viděli a čeho jste byli svědkem. Film je to moc pěkný, ale kniha se mi stejně líbila víc ač jsem si u filmu víc pobrečela... proto...

4/5

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře