13 věcí, co dělá mě mnou

26. září 2014 | 22.41 |
› 

Distraction na svém blogu během tohoto týdne uveřejnila článek "13 věcí, co dělá mě mnou". Rozhodla jsem se do toho taky jít a něco tady o sobě sesmolit, protože se mi líbí, když se můžou blogeři víc o sobě vzájemně dočíst všema možnýma způsobama. Doufám, že se připojí i ostatní ;).

1) Hudba
Jsem hudební fanatik a bez sluchátek mě na ulici asi prostě vůbec nepotkáte. Sluchátka na uších nemám, jen když si zrovna čtu knížku. Miluju hudbu a dokážu jí poslouchat pořád a jě to věc, která mi nikdy neotráví, a tak mám sluchátka pokaždé, když cestuju po Praze nebo třeba i jinde. Jen co vylezu z baráku, nandavám sluchátka a sundavám zase před barákem :D.

2) Hádky
Moc špatná vlastnost a já to o sobě vím, ale ve chvíli, kdymám zatemníno s tím nedokážu nic dělat. když se s někým hádám, tak mu dokážu vyčíst i věci za 150 let zpátky a říct naprosto hnusný věci o tom druhém, které by mě normálně nenapadly ani ve snu. Je to běh na dlouhou trať a není to jednoduché... rozhodně se s tím snažím ale něco dělat a postupně to měnit.

3 Neznám nerzvorizu
Občas mě teda dostine, ale moc často se to nestává. Dřív jsem byla nervozní i z malých blbostí, ale postupně to nějak vyšumělo. Takže vždycky, když ostatní spolužáci na chodbě omdlívali před zkouškou a bylo jim zle od žaludku se mnou to nic nedělalo. Byla jsem vždy nervozní jen doma, během toho, co jsem se učila. V den zkoušky a pár minut před zkouškou nebo třeba během zkoušky nikdy. To už jsem naprosto v klidu a vždycky jen kroutím hlavou, jak se někomu z toho může zvedat žalůdek. Neznám nervozitu ani před pohovorama a během pohovorů.
Kladu to jako jedno z mých velkých plus na mé osobě.

4) A  tu pusu nezavře
Jsem člověk s až moc černým humorem. I v těch nejméne v hodných chvílích mě napadá plno řečí, které se v tu danou situaci vůbec nehodí. Můžou to být přůpovídky, ale třeba i vtipy. Je to hnusný já vim, ale když s ve zprávách objeví, že havaroval autobus plný lidí a lidi těžce zranení, tak já i takovou situaci umím naprosto dokonale zlehčovat a dělat si z toho srandu. Jsem asi hovado a rodina mě vždycky napomíná a já se snažím krotit.
Řekla bych o sobě, že mám i docela rychlé slovní obraty, když někdo něco řekne, tak já na to dokážu navázat tak, aby to toho druhýho rozesmálo. ostatně, mamka povídá, že mám obrovskej smysl pro uhmor, ale v určitých chvílích by mě za něj nejraději zaškrtila. :D

5) Úchyl přes jídlo
Usínám s tím, že už vím, co si vezmu ke snídani. Všude mě nejvíc zajímá jídlo. Miluju jídlo a hlavně pečený sladký věci jako dortíčky a koláčky. Doma se mi za to hrozně smějou a hlavně brácha, protože vždycky když odněkud přijdu a začnu vyprávět, tak než pořádně začnu, tak už se mě ptá ůA co tam měli k jídlu a cos jim všechno sežrala?" :D.


Jsem hrozně zklamaná, když jedeme někam na výlet, nebo do centra nebo do obchodu a já si tam nemůžou koupit třeba ani to blbý kafe. Nejraději mám návštěvu restaurací, kaváren a cukráren a když někam jdu, tak už plánuju, co bych si tam mohla dát. Jsem prostě kyselina.

6) Mračím se
Můj přirozenej xicht je prostě přirozeně mračící se. Stává se mi celkem často, že když někam vejdu, tak na mě naprosto cizí lidé dělají ať se směju nebo za mnou naprosto cizí lidé chodí, co se mi stalo a jestli potřebuju s něčím pomoct. Já prostě nejsem ten člověk, co by někam vlezl a uměl se přirozeně nenuceně smát. 

7) Postoj s nohama přes sebe
Kdekoliv stojím, tak křížim nohy přes sebe. Já asi neumím stát bez zkřížených nohou bez sebe. Přijde mi to hrozně nepřirozený stát jako "normální člověk". Nohy přes sebe zkřížené a ruce také zkřížené přes sebe - to je prostě můj typický postoj :D.

8) Kroucení hlavou se zdviženým obočím
Moje časté gesto, když něco/někoho potkám na ulici a zrovna se děje něco divného, uhozeného, těžko vysvětlitelného. Prostě začnu kroutit hlavou a mám u toho zdvižený obočí. Neumim to asi teď úplně popsat kdy, ale je v podstatě jedno, jestli se zrovna hádají bezdomovci nebo jestli paníček neuklidil po svém psovi, který si ulevil uprostřed chodníku :D. Já se dost často prostě divím všemu a lidi mi přijdou dost často jako spadlí z Marsu :D.

9) Kontrola zamčených dveříI
I 5x dokážu zkontrlovat, jestli jsem zamkla dveře od baráku a stejně se na poslední chvíli rozběhnu ze zastávky a běžím ty dveře zkontrolovat znovu. Ještě že bydlím od zastávky minutu rychlé chůze. A to si i kolikrát říkám "Ano, teď si pávě zamkla dveře a mpůžeš jít." Stejně to nepomáhá :D.

10) Závislost na rodině
Miluju svojí rodinu a vztah k nim bych popsala následovně. Kdyby se na planetu řítil meteorit a já měla na výběr za a) nastoupit do rakety a odlítnou z planety pryč na jinou a zachránit se a přežít za b) zůstat s rodinou a umřít, tak si bez váhání vyberu tu druhou variantu. Neexistuje ani, že bych se na delší dobu odstěhovala do zahraničí a žila tam, protože moje srdce by to bez rodiny prostě nezvládlo a je to pro mě číslo jedna. Takže aspoň jednou týdně musím navštívit babičky s dědama, jinak mám vůči sobě hrozný výčitky svědomí, že sem tam za nima nebyla. Někdy se to nepoštěstí je envidět každý týden, ale vždycky se na ně hrozně těším a pak je to hlavní priorita vydat se za nima o víkendu.

11) Zasedací pořádek v autobuse
Tramvaj, metro či vlak tolik neřěším, ale co se týče autobusů, tak nejraději sedím v přední části vozu a úplně nejraději ty dvě první sedačky naproti čelnímu oknu nebo dvě sedačky hned za řidičovou kabinou. Pokud si nemůžu sednout v autobuse do přední části vozu, tak raději postojim. Tu jízdu bych autobusem bych si neužila. Mimo to, cestování autobusem, tramvají a autem mě hrozně baví! :D Naopak teda vůbec nemusím metro :/.

12) Starbucks
Miluju Starbucks a ač spousta lidí frfňá, že je to drahý, tak já to miluju a nikdy mi není líto tam ty peníze nechat. Pokud se tam nedostanu aspoň jednou za měsíc, tak to byl špatný měsíc! :D Když se s někým seznamuju novým, tak dokážu během chvíle nadhodit otázky jako "Znáš Starbucks?" "Máš rád Starbucks?" Blázen... :D

13) Líná vůču pohybu
Já o sobě vím, že mám mírnou nadváhu a že jsempitomec, který zhubnul před rokem 7 kg a zpátky je opět nabral. Nejsem teďkon sama se sebou spokojený, co se týče tělesných proporců, ale veškerá nespokojenost a naštvanost mě stejně nedonutí k nějaké pravidelné sportovní aktivitě. Ještě bych se dokopala, kdybych měla s kým, ale sama se prostě nedokopu ani náhodou. To bohužel dokážu jen fňukat a nadávat.

A co vy? Máte nějaké zlozvyky nějaké charakteristické věci, zvyky apod? Doufám, že se do toho pustíte taky! :)
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: 13 věcí, co dělá mě mnou distraction 27. 09. 2014 - 11:29
RE: 13 věcí, co dělá mě mnou boudicca 27. 09. 2014 - 16:00
RE(2x): 13 věcí, co dělá mě mnou damn-girl 27. 09. 2014 - 18:08
RE: 13 věcí, co dělá mě mnou maude 28. 09. 2014 - 15:13
RE: 13 věcí, co dělá mě mnou tlapka 29. 09. 2014 - 13:32