TOP 5

25. říjen 2014 | 21.47 |
› 

 Projížděla jsem svým blogem a jak tak koukám.... už dlouho jsem sem nezveřejnila nějakou tu hudbu, kterou v posledních dnech poslouchám. Jelikož je dnes sobota a spousta lidí má mozky v úsporným režimu stejně jako já, tak by to chtělo nějaké oddechové téma a nezdá se mi nic oddechovějšího než právě článek o hudbě. Takže se do toho pustím. Tady je má aktuální TOP 5 mých oblíbených písní!

Charli XCX - Boom Clap  

Tuhle písničku jsem objevila díky filmu Hvězdy nám nepřály, protože patří k soundtracku tohoto filmu. Nejdřív mě nějak nechytla, ale čím déle jí hráli na Óčku, tím víc jsem se do písničky zamilovávala a teď bez ní nedám ránu. Hrozně mě uklidňuje. Navíc kdo mě zná delší dobu, tak ví, že moje srdce patří Amsterdamu a Nizozemí a právě Amsterdam hraje v tomto klipu hlavní roli. Krása krása.... ta atmosféra toho klipu :3 


 American Authors - Best Day Of My Life 


Další pohodová a taky provařená. V rádiu hraje docela dost, ale to mi nebrání mít jí ráda. Už jse si od téhle skupiny pouštěla pár věcí a musím říct, že jsem zatím nenarazila na žádnou špatnou. 


OneRepublic - What You Wanted

OneRepublic už mám ráda delší dobu a patří mezi mé favority. Tuhle písničku z jejich alba Native znám taky už několik měsíců, ale všimla jsem si jí pořádně až díky filmu Hvězdy nám nepřály, kde hraje v pozadí během traileru k filmu. Hrozně se mi líbí, jak začíná klidně a potom graduje. K tomu filmu se vážně hrozně moc hodí a já už se teď nemůžu dočkat na pražský koncert OneRepublic, protože lístek na koncert mám už pár týdnů doma. 


Avenged Sevenfold - Nightmare

A dáme si něco ostřejšího! Těmhle hudebním stylům s prvkama hardcoru apod. jsem nikdy nefandila. Kamarádka je ale jednou pustila, když jsem u ní byla na návštěvě a tahle písnička mě zaujala a právě touhle písničkou to všechno začalo a já se rozhodla téhle kapele udělit vyjímku ve své náročnosti na hudební styly :D. Prostě zrovna tady se mi ty tvrdší kytary a zpěv líbí. Já ráda tvrdší zpěv, ale nikdy se mi nelíbil v těhle tónech a he... :D Teď už od nich poslouchám písniček víc, ale tahle mě hrozně nakopává k lepším výkonům, když chodím běhat :-D. 


Brody Dalle - Don't Mess With Me  

A u tvrdší hudby zůstaneme. Punkovou skupinu The Distillers, kde je Brody frontmankou, miluju a hrozně ráda si je vždycky poslechnu. Tohle je ale její nový samostatný projekt a neskutečně se mi ta písnička líbí a to jsem na ní narazila úplně náhodou díky odkazu z Musicserveru, který sleduju na svém FB. Odkazovali tam na tenhle nový klip a já teda že si ho ze zvědavosti kouknu. od prvních chvil se mi ta písnička hrozně líbí a připadá mi neuvěřitelně chytlavá. 

A co v poslední době posloucháte vy? Máte nějaký oblíbený styl? 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: TOP 5 kari 26. 10. 2014 - 08:48
RE: TOP 5 boudicca 26. 10. 2014 - 22:23
RE: TOP 5 maude 26. 10. 2014 - 22:26
RE: TOP 5 tlapka 27. 10. 2014 - 09:11
RE: TOP 5 ennie 15. 11. 2014 - 21:31