Přestavba - Tesařovi

17. listopad 2014 | 14.00 |

Je teď těch simíků nějak moc, ale tahle přestavba se mi tady už válí týden a je mi líto jí nechávat dál válet v mé sožce v počítači. Dnes to bude o rodince jménem Tesařovi, která byla do hry vytvořená vývojáři a sídlí v městečku Vysněná zátoka, takže v úplně stejném městečku odkud patří rodina z minulé přestavby. 

Dům téhle rodinky má docela nevšední střechu, ale naopak docela všední dřevěné obložení celého domu. Nějak se mi k tomuto domu hodil moderní nádech, a tak jsem se celý snažila vybavit moderním vybavením. Takže spíše vysoký lesk, výrazné barvy v celém interiéru a tak. Navíc se mi i tento moderní styl jednotlivých interiérů hodil k celé té rodině. 

Prvně se jako vždy vrhneme na přízemí. V tomto domě byly nutné mírně dispoziční úpravy. Ponechala jsem vše, tak jak bylo, ale zvětšila jsem koupelnu a k ní přistavěla oddělené wc.  Rekonstrukcí musely projít i okna a dveře, protože k nové fasádě by se prostě bílé okna a dveře tolik nehodily. 

Jako vždy začínám prohlídku ve vstupní chodbě. Prvně byla taková nevýrazná a na první pohled asi nikoho ani moc neupoutala, ale mně se nějak povedlo z ní udělat docela pěknou místnost a i v tom červeném kabátku se mi zdá docela příjemně útulná a ta tmavá dřevěná podlaha se k tomu všemu prostě hodí! 

První místnost, ze které můžeme vstoupila ze vstupní chodby byla taková herna. Každý člen této rodiny ale ze všeho nejvíc miluje sport, a tak předělat tuto hernu na domácí tělosvičnu s pár mučícíma nástrojema byla více než jasná volba. 

Když se vrátíme do chodby a vydáme se do průchodu, který je hned naproti vstupním dveřím icitneme se v jídelně spojenou s kuchyní.

Bývalá kuchyň byla taková obyčejné, stroze zařízená a i tak, jako chodba neupoutala pozornost. Rozhodla jsem se tedy celou předělávku této místnosti hodit do modernějšího stylu a proměna tomu prostě nádherně sedla. Místo klasické dlažby ke kuchyňské lince jsem ale použila černou kamenou dlažbu a hrozně se mi k tomu líbí. Jestli tady někdo cítí samochválu, tak cítí dobře! :-D Z jídelny je také vstup na terasu v zadní části zahrady, ale ten byl už v původním interiéru. 

Rozlousknout oříšek v podobě toho, jak přestavit obývací pokoj, abych tam měla zároveň krb i televizi a ještě k tomu, aby rodina mohla vidět na obojí z jedný místnosti bylo pro mě těžké. Nakonec jsem to ale vymyslela takto a vůbec se mi to nezdá jako špatný nápad. Nevšímejte si na fotkách Sofie tesařové, protože ona zrovna trsala a já jí nechtěla rušit :-D. 

Koupelnu a wc v přízemí vyfocenou nemám, protože to jsou tak malé prostory, že se to ani vyfotit nedá, a tak je můžete vidět jen v půdorysu. 

Po prohlídce přízemí se můžeme vrhnout do prvního patra, které prošlo většími dispozičními úpravami. Ložnice i dětský pokoj zůstaly, tak jak jsou. Zvětšila se ale koupelna a přibyl jeden další pokoj, který jsem zatím vůbec nevybavovala a bude sloužit jako dětský pro dalšího potomka, který je už teď na cestě. 

Jao v přízemí, tak i zde začneme chodbou. Ta působila v původním domě před rekonstrukcí jako holobyt, a tak jsem dala ruce k dílu, a jak to dopadlo už můžete vidět na fotkách. 

Vzhůru do koupelny. Myslím, že ta se mi také povedla. Je sice maličká, ale to jí určitě neubralo na kráse. Wc jsem oddělila, a tak se našlo místo pro vanu, ale i sprchový kout. 

Dětský pokoj... vlastně spíš už pokoj teenagera. V tomto pokoji žije mladá Vilemína a já nechápu, jak jí vývojáři mohli nacpat do něčeho tak nevzhlednýho, a tak jsem se jí snažila postarat o ten nejhezčí a nejútulnější pokoj na světě. Šoupla jsem jí tam taky křečka ať má nějaké zvířátko. 

A jsme na konci prohlídky. Tu zakončíme v ložnici manželů, která byla i jako pokoj Vilemíny před přestavbou prostě strašná. Možná to na někoho bude působit moc tmavě, ale světlou ložnici si k nim dost dobře neumím představit a působí takto na mě, tak trochu designově. 

Na těchto dvou fotkách můžete vidět celý dům po přestavbě a nádherně prokouknul a ty cihly mu neskutečně sluší! Nechápu, jak ty baráky můžou stavět bez oplocení, jakoby jim něco chybělo. Já dřívě stavěla bez oplocení a teď? Teď bez oplocení dům nestavim a snad i z toho důvodu, že nevim potom, jak mám tu zahradu zařídit. 

Jako bonus ještě přidávám fotku osvětleného domu v noci.

A jako vždy, tak i teď se po přestavbě vrhneme na fotodokumentaci proměny samostatných členů rodiny tohoto domu. 

Hlava rodiny. Marcel je ve znamení vodnář a pracuje v pohostinství. Nejvíce se zajímá o politiku, životní prostředí, kulturu, počasí, zvířata a cestování. Naopak jde úplně mimo něj škola, sport, jídlo, móda a zdraví. 

Sofie, manželka Marcela. Má hodně hranatý obličej, a tak jsem jí musela trošku pomoct nějakým lepším účesem. Je to blázen, který miluje sport, a tak co se týče jejích vlasů a oblečení, tak to chtělo něco pohodolnějšího, aby se v tom cítila. Jak jsem už říkala... miluje sport dále se zajímá o životní prostředí, zábavu, peníze a vzdělání. Je to právě ona, která pomáhá s domácími úkoly Vilemíně. Ps je ve znamení blíženců. Moc bystě si s ní nepokecali o zvířatech, cestování, politice a jídle. 

Vilemína má nádherný tvar obličeje, a tak nebylo nutné jí příliš líčit a zkrášlovat. Po své mamce miluje sport, a tak jsem i jí vybrala takové vlasy, které rychle sepne do gumičky. Má ráda zábavu, zajímá se o zdraví, cestování, paranormální jevy a hodně jí záleží na vzdělání. Půjde na vysokou školu a přesně na takovou, kde může uplatnit svůj zájem o paranormální jevy. Nezajímá jí kultura, móda a jídlo. 

Tak jak se vám líbí dnešní rodinka a jejich dům? 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Přestavba - Tesařovi tlapka 17. 11. 2014 - 17:11
RE(2x): Přestavba - Tesařovi damn-girl 22. 11. 2014 - 10:21
RE: Přestavba - Tesařovi kari 21. 11. 2014 - 08:28
RE(2x): Přestavba - Tesařovi damn-girl 22. 11. 2014 - 10:22
RE: Přestavba - Tesařovi polie 23. 11. 2014 - 13:07