Jaký diář, toť otázka

24. listopad 2014 | 20.02 |

Ten, kdo již sehnal svůj vyvolený diář na rok 2015 se nesutečně má a já mu to závidím. Já totiž nejsem schopná si z těch desítek diářů vybrat žádný. Kéž by to bylo o tom, že by jich tak moc skvělých bylo a já nevěděla jaký z nich. Tak to ovšem ale bohužel není. Nabídka diářů na příští rok zdá se mi bídná a já si nedokážu vybrat, u kterého přivřu,teda spíše zavřu, obě oči. 

Obešla jsem už x knihkupectví a papírnictví, prolezla jsem několik webových stránek a strávila jsem nad výběrem už víc hodin, než je zdrávo. Furt si ale nejsem schopná vybrat. Žádný se mi totiž nelíbí natolik, abych si z něj sedla na zadek, jak se tak hezky česky říká. Prvně jsem chtěla klasický A4. Jenže, pak mi došlo, že ten je na mě až moc velký a nevyužiju ho. Menší v normálním dostání taktéž neexistuje. Potřebuji týddení. Tento rok jsem měla firemní kalendář od Fincentra, který byl 1) hrozně velký (o něco větší než formát A4 a 2) Byl sice týdenní, o tom žádná, ale jednotlivé dny v týdnu na té dvoustránce byly seřazeny po sloupečkách a mě to více vyhovuje na dny dělené po řádcích a bohužel, těch diářů, které jsou naformátovány jako případ č. 1 je daleko víc než dormát č. 2. To mě teda nesutečně dopaluje. A když říkám, že takových je opravdu neskutečně málo, tak to myslím úplně vážně. Takový formát má buď Moleskine, který je a) v angličtine *tududumtum*, b) je moc drahý, c) nebýt tohoto, tak by byl byl úplně perfěktní, protože má na druhé straně i poznámky, CHA! Další takový, jenž je týdenní, hezky přehledný a má dny vodorovně je od Albi, ale krucinál. Každý rok jsem měla diář od Albi, já už chci ale nějakou změnu! Nechci mít furt Albi Albi a Albi. 

A mimo to už jsem si dnes jeden diář pořídila. Vidíte ho nahoře. Ano, od Albi! GRRR! Zítra ho ale půjdu vrátit. Proč? Má krásný design, to jooo, má tu úžasnou gumičku, tojoooo, má úžasný formát, to jooo. Prvně se mi líbilo i to, že je denní. Pak mi ale došlo, že takhle ztratím dokonalý přehled o tom, co mě ten týden čeká a nebudu to vidět najednou, celý týden, na jedné dvoustraně a to mi děsně nevyhovuje a štve mě to. *tududmtum* A to jsem si s ním v ruce u regálu krásně malovala, jak tam budu mít místo na to, abych si ke každému dni napsala tři maličkosti, které se mi na tom dnu líbily, jenže přes tu nepřehlednost, o kterou díky dennímu diáře přijdu vlak nejde. Bohužel. 

Už jsem i koukala na návody, jak si udělat vlastní diář, ale to už si rovnou můžu koupit ten od Moleskine, protože bych si tam stejně musela všechno dopisovat. A asi ani nejsem tak úžasně zručná, aby se mi povedlo vyrobit nádherný diář. Achjo. A tak zase asi, jako ten rok minulý, skončím u Albi. Albi, Albi, Albi. Jeden takový, co by mé nároky splňoval od Albi tam byl, ale já chtěla konečně už zase jinou značku! Pokud nic jiného neobjevím. Jo a chci roční! Ne 18ti měsíční!

Tímto se omlouvám všem, za tak nudný článek o ničem. Ti co ale svůj vysněný diář také stále nenašli, tak mě asi pochopí. Problém č. 1 nadcházejícího konce roku - objevit TEN DOKONALÝ diář! 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Jaký diář, toť otázka boudicca 24. 11. 2014 - 20:33
RE: Jaký diář, toť otázka anwiel 24. 11. 2014 - 20:57
RE: Jaký diář, toť otázka tlapka 24. 11. 2014 - 21:13
RE: Jaký diář, toť otázka maude 24. 11. 2014 - 21:25
RE(2x): Jaký diář, toť otázka anwiel 24. 11. 2014 - 21:33
RE: Jaký diář, toť otázka alienor 25. 11. 2014 - 07:52
RE: Jaký diář, toť otázka protistadu 25. 11. 2014 - 08:28
RE: Jaký diář, toť otázka anwiel 10. 12. 2014 - 17:52