Podzimní tag

5. prosinec 2014 | 23.15 |

 Máme tady už delší dobu podzim a já se rozhodla udělat jeden kraťoučký podzimní tag, který jsem našla zde. Takže pokud by se někomu líbil, tak v něm může samozřejmě pokračovat. Budu jen ráda :-). )

Co se ti na podzimu líbí?
Tak především ta barevnost. Musím se přiznat, že podzim, když je teplý a barevný, tak se řadí mezi mé nejoblíbenější roční období. Miluju, když se můžu pozorovat stromy, jak mění svou barvu, a jak padají kaštany na cestičku v parku.

Čaj, káva nebo horká čokoláda?
Miluju čaj a to všechny druhy čaje. Ve chvíli, kdy se jen trošku ochadí a začne se hlásit o slovo podzimní počasí, tak se začnu prolívat čajem a prakticky nepiju nic jiného. Takže čaj a je úplně jedno jestli si dám černý s mlékem, černý s citronem, zelený s jasmínem a nebo domácí ovocný pečený čaj, který si sama dělám. Peo mě čaj, mám ale ráda i kávu. Vždy se těším, jak se na podzim ve Starbucksu objeví mé oblíbené sezónní dýňové latté a poté to výborné vánoční perníkové! 

Jaká je tvá nejoblíbenější podzimní vzpomínka?
Hm, těžko říct. Já jich moc nemám, ale asi všechny, ve kterých sedím zachumlaná pod dekou s čajem a čtu si knihu a nebo třeba, když jsme s bráchou byli ještě špunti a chodili s tátou na procházku sbírat kaštany a poté z nich dělali zvířátka. 

Oblíbená podzimní činnost?
Asi popíjení čaje, vysedávání v kavárnách, pálení vonných vosků a především čtení knih. Sama osobně nečtu poezii, ale poezie jako taková se mi hrozně moc hodí k podzimní náladě. Dále asi i nakupování vánočních dárků a bilancování nad uplynulým rokem. Podzim je obodobí, kdy neustále přemejšlím nad tím, co se během roku povedlo a co ne.

Oblíbený podzimní kousek z tvého šatníku?
Určitě můj černý podzimní kabát, do kterého se vždy těším a poté šála. Jak se ochladí, nevylezu d omu bez teplé šály nebo šátku, prostě ne. Vydržím klidně bez čepice a rukavic, ale šálu musím mít vždy. Nesnáším, když mi táhne na krk. Mám i raději klasickí šály - moc nefandím takovým těm tunelům, které jsou už asi třetí rok v módě. Zrovna po obchodech sháním tmavě zelenou měkoučkou teplou šálu a nemohu sehnat, tak kdyby někdo věděl, tak ať mi dá echo!:P :D 

Oblíbená podzimní barva?
Tak asi ty v barvách spadaného listí - žlutá, tmavá zelená, červená, ale třeba i také zrzavá či fialová. Ty pro mě znamenají podzim.

Jaký je tvůj oblíbený horor/halloween film?
Ha žádný, protože na tento žánr se opravdu nedívám! :D

Které knihy si chceš během podzimu přečíst?
Během podzimu jsem si chtěla přečíst všechny tři díly Kmotra Mrázka a to jsem dodržela. Zrovna dočítám poslední díl. To i znamená, že bude brzo recenze :)

Oblíbená podzimní TV show?
Stejně jako u filmu. Nesleduji. Takže nic.

Která písnička tě zaručeně hodí do podzimní nálady?
Musím se přiznat, že nevím o žádné písničce, co by mě někdy hodila do podzimní nálady. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Podzimní tag tlapka 07. 12. 2014 - 09:48
RE: Podzimní tag boudicca 07. 12. 2014 - 12:34
RE: Podzimní tag sigrun 20. 12. 2014 - 17:58