Akupunktura

7. prosinec 2014 | 14.05 |

Dnes se v tomto článku budu věnovat věci, která pro některé lidi není moc všední. Nechci tady probírat nějakou historii této léčebné metody nebo nějaké hlubší informace, ale spíš se chci s vámi podělit o to, jak jsem se k akupunktuře dostala já, jak to probíhalo, jaké to bylo a jaké s tím mám vlastně výsledky. 

Pro začátek by ale bylo dobré říct, že akupunktura je léčebná metoda stará několik tisíc let a vychází z tradiční čínské medicíny a léčí pacienta pomocí vpichování jehel do akupunkturních bodů v těle, přičemž je podle této metody známo, že tyto body léží v dráhách energie v těle a každý tento bod ovlivňuje něco v těle (např. játra, zuby, stres). 

A jak jsem se tedy s touto metodou seznámila já? Už nějakou dobu se zajímám o to, jak psychické zdraví člověka souvisí s jeho zdravotníma obtížema. Přečetla jsem o tom i pár knížek a o to samé se zajímá vlastně i moje mamka a má teta (manželka mamčiného bráchy), která mimo to pracuje jako praktická lékařka a je to moje obvoďačka, protože je pečlivá a já v ní mám obrovskou důvěru, a tak jí nechávám ať se stará o mé zdraví. Chci prvně říct, že na čínskou medicínu, bylinky a to, že naše zdraví odráží náš psychický stav opravdu věřím. To jen tak na úvod, abyste si nemysleli, že jsem to podstoupila jen tak z hecu. 
Má teta (ta o které byla řeč o pár řádků výše) má uzavřené zkoušky na tento druh léčby již několik měsíců a ve své ordinaci, mimo běžnou náplň praktického lékaře provádí i právě akupunkturu. Jenže já nikdy předtím neměla nějaký velký důvod to zkoušet, protože jsem byla zdravá. To se ale změnilo minulý týden, kdy jsem začala mít problém se zažíváním a už jsem cítila, že tohle není viróza, ale spíše stres. Kontaktovala jsem tedy tetu s prosbou, jestli by si na mě nemohla udělat čas a píchnout mi pár bodů a hlavně nějaký prosti stresu, protože se potřebuju srovnat a dát dohromady. Byla pro, a tak jsem za ní vyrazila ve středu odpoledne. Výhoda toho, že má člověk praktického lékaře v rodině je i taková, že se v ordinaci nacházíte úplně výjmečně :3 :D. 

Dorazila jsem tedy k ní ve středu k večíru a že se do toho pustíme. Prvně jsme si dali společně čaj a probírali, jak se vlastně máme za uplynulou dobu a pak se konečně dali do práce. Byla jsem překvapená a nervní zároveň, protože jsem envěděla co od toho čekat a jestli to bude bolet. Vysvětlovala mi, že nejdůležitější je ucho, a tak mi takovým měřákem na uchu měřila, kde je jaký problém. Tam kde to bolí, tak to znamená, že tam je něco s vaším tělem v nepořádku. Hrozně mě překvapilo, když mi měřákem píchla do jednoho bodu a já ucukla bolestí načež mi říká. Ty máš problémy se zubama?" Zůstala jsem vykulená, protože měla pravdu, Mně se poslední dobou začly opět klubat devítky (mám takovou menší anomálii v hořejším patře), a jak se klubaly, tak bolely.

Do všech nešťastných bodů mi napíchala jehličky, který pro můj údiv narozdíl od měřáku vůbec nebolely a člověk ani necítil, že má v uchu napíchaných cca 5 jehliček. Potom jsem se slíkla do spodního prádla a šlo se na napichování dalších bodů - hlavně těch na to moje zlobivé zažívání. Mimo to také prohmatem mých rukou poznala, že jsem úplně vyšťavená a bez energie a to přísahám, že jsem jí předtím o svém pocitu momentálního vybití vlastních "baterií" vůbec neříkala. Takže jsem měla asi 5 jehliček v uchu, jednu jehličku uprostřed hlavy (na nabrání energie, jestli si pamatuji dobře), jednu jehličku uprostřed čela, u každého lokte jednu, u každého kolene jednu, v oblasti hrudní kosti jednu a u každýho nártu jsem měla taky jednu jehličku. A takhle jsem tam jako jehelníček ležela pod dekou půl hodinky a nechávala v bodech pracovat jehličky. Během toho mi i prohřívala tělo takovou zvláštní tyčinkou v oblasti pupiku (tu jsem dostala i domu, že si mám tuto proceduru udělat i doma). Po půl hodince ze mě všechno vytahala a upozornila mě, že můžu být ten den a ještě ten další hrozně unavená a nemám se tomu divit. Bylo teda už docela pozdě, tak jsem s ní ještě chvilku pokecala, vysondovala co by se bratránkovi se sestřenkou líbilo k Vánocům a ona vysondovala, co by se k Vánocům líbilo mně :D. 

Cesta domů byla zajímavá, protože mě ještě v autobuse totálně rozbolela hlava a padla na mě totální únava a já byla na pokraji sil jako nikdy. Vpichy mě ale nebolely a to ani ten, ve kterém mám ještě teď takovou zvláštní jehličku přelepenou náplastí a ta se s náplastí musí uvolnit sama. Vtipné je, že jak si tam to ucho v těch místech prohmatávám, tak ač tam mám zaraženou jehličku, tak mě to vůbec nebolí :-D. Usla jsem teda úplně v pohodě a druhý den jsem byla taky totálně unavená, jako kdybych vůbec nespala. 

Musím ale zaťukat, že zatím cítím, že to fakt pomholo. Je ve mně nějak víc energie, zuby se od té doby neozvaly a už ani ty zažívací potíže nemám. Prostě jsem ráda, že jsem to mohla vyzkoušet a ještě lepší je, že to zatím opravdu funfuje. No řekněte, ono to totiž normálně tahle léčba stojí docela peníze a já to měla úplně zdarma a ještě to nebyl vyhozený čas. No prostě paráda. Až budu mít příště nějaké problémy, tak vím, jak je vyřešit!

A co vy? Zkoušeli jste akupunkturu? Máte zkušenosti s alternativními metodami léčení a případně jaké? 

Zdroj obrázku zde

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Akupunktura tlapka 07. 12. 2014 - 16:37
RE: Akupunktura tlapka 07. 12. 2014 - 16:38
RE(2x): Akupunktura damn-girl 07. 12. 2014 - 21:55
RE: Akupunktura kari 07. 12. 2014 - 21:33