Vánoční tag

23. prosinec 2014 | 21.39 |
› 

 Štědrý den je za dveřma, a tak jsem se rozhodla vyplnit jeden z vánočních tagů, který jsem našla na internetu. Jelikož je ale na každmé, tagu něco, co se mi líbí nebo nelíbí, tak jsem se rozhodla, že si otázky seskupím tak, aby to vyhovovalo mně, a tak vyberu ty nejlepší otázky z různých vánočních tagů :). 

1) Tvé nejoblíbenější vánoční barvy?
Když si vzpomenu na Vánoce, tak si představím hned tři barvy. Tou první je červená v odstínu oblečku Santy, druhá zelená jako jmelí a třetí zlatá. Když si vzpomenu na tyhle tři barvy dohromady, tak hned vidím před očima vánoční stromeček se světýlky a dárky, které leží pod stromečkem. 

2) Punč, svařák nebo medovina?
Musím říct, že asi punč. Snad i protože si každý rok děláme během Vánoc domácí s ovocem. Vždy se na něj moc těším a je výborný! Svařákem také nepohrdnu, když je z dobrého vína :-). 

3) Oblíbené a neoblíbené cukroví?
Tak já mám nejraději linecké. Miluji ho už několik let a nikdy se to nezměnilo, je tak jednoduché až je výborné. Naopak moc nemusím ořechy, ty mi moc nechutnají. 

4) Oblíbená vánoční písnička?
Tak já se o Vánocích neobejdu bez provařené All I Want For Christmas Is You od Mariah Carey. Tu mám prostě nejraději a pak americké vánoční písničky třeba v jazzové verzi. ty se mi také moc líbí. 

5) Filmy, bez kterých se neobejdeš na Vánoce?
Musím říct, že vůbec mě nebaví české pohádky. Prostě ne! leze mi to hrozně krkem. Jestli bych ale bez něčeho nepřežila Vánoce, tak bez Shreka! :-D Miluju Shreka, bez něj to nejde! Jo a Láska nebeská, bez tohoto filmu bych se také neobešla. balím u něj dárky. 

6) Dodržujete nějaké trafice a jaké máte zvyky v rodině?
Tak stromeček zdobíme večer před Štědrým dnem a nebo dopoledne během Štědrého dne. Odstrojujeme ho na Tři krále. Každý rok máme živého kapra ve vaně a k obědu na Štědrý den máme domácí hrachovou polévku a k večeři klasicky salát s kaprem. Pro bráchu se dělají kuřecí řízky. Během večeře posloucháme vánoční české koledy, což je pro mě utrpení a nesmíme vstávat od stlu dokud se neřekne. Každý rok po večeři jedna babička s dědou přijíždějí ke stromečku k nám nebo mi knim. ve druhý svátek vánoční jdeme k druhé polovině rodiny na oběd a předáváme si dárky. Ještě jedna důležitá věc - stromeček máme vždy živý, adventní věnec máme také a okna máme řádně vyzdobené.

7) Jaké je tvá oblíbená vůně?
Nejvíc na Vánocích z vůní miluji vůni skořice a pak vůni, když se peče cukroví. 

8) Oblíbená vánoční pochoutka?
Určitě cukroví! Moc cukroví. pak také bramborový salát a nejvíc miluju vánočku. Vždycky mi je hrozně líto, když se s ní. To bych kvuli tomu i brečela :-D. 

9) Máš adventní kalendář?
hoho, už několikátý rok máme dohromady (já, brácha a taťka) adventní alkoholový kalendář. V každém okýnku je malinká flaštička z alkoholem. Mamka to má vždy od známého, který to nakupuje v Německu a my se vždycky rvem o to, kdo otevře další okýnko :-D 

10) Strojíš se ke stolu na Štědrý den?
Během dne chodím normálně v teplácích. Nikdy né v pyžamu. nedokážu si představit, že bych někdy měla strávit celý den v pyžamu, když nejsem zrovna nemocná. Na večeři se ale vždy strojím. Šaty nebo kalhoty s halenkou a svetrem a hezky se nalíčit a jde se jíst.

Tag může vyplnit každý, komu se bude chtít :). Jak se vám líbil? jak slavíte Vánoce vy? :) 
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Vánoční tag boudicca 23. 12. 2014 - 23:11
RE: Vánoční tag tlapka 24. 12. 2014 - 10:30