TOP 5 - prosinec 2014

3. leden 2015 | 22.56 |
› 

 Ahoj! Tak tady sedím a vypisuju si do sešitu, který používám na poznámky ke článkům na blog a sestavuju si tady TOP 5 oblíbených písniček za poslední dobu. Začla jsem s tím, že napíšu zatím jen třeba dvě a až si vzpomenu na další, tak je také dopíšu a udělám článek na blog. Nj, jenže to dopadlo tak, že mám hned všech pět písní, tak to sem dám. 
Bude to uděláno ještě za měsíc prosinec, protože za leden ještě žádný nový objevy nemám :D. 

Avenged Sevenfold - Hail To The King

S touhle písničkou to bylo vtipné. Seděla jsem jedno odpoledne u počítače a nevěděla, co si pustit. Jen tak jsem si pustila tuhle a stačilo jen pár sekund a už jsem věděla, že si jí pustím znovu. Pak jsem si jí musela pustit zase znovu a takhle to pokračovalo. Teď mi tady hraje pravidelně a hrozně se mi na ní líbí, že není úplně rychlá a je klidnější, ale přitom není utahaná. 


Marilyn Manson - Deep Six

Nerada si pouštím písničky, které chválí hudební kritici, protože se mi většinou nelíbí. Velká chyba, když jsem si myslela, že se mi nebude líbit ani tato. Je božská a čím dál víc se mi líbí víc. Ach, Marilyn. Cítím z toho starého Mansona a o to víc se těším na to nové album, to má vyjít snad v březnu, jestli si dobře pamatuji. Nemůžu se dočkat! 


Rise Against - Prayer  Od The Refugee

Velká chyba byla tuto kapelu tolik let obcházet. Koncem roku během Vánoc jsem projížděla pražské hudební kluby, na které koncerty bych mohla jít  a právě Rise Against mají přijet v první polovině tohoto roku. Dala jsem jim šanci k poslechu a zalíbili se mi. Tahle písnička mi od nich utkvěla v paměti zatím asi nejvíce. No, hraje mi tady dost často. Trošku v nich slyším Anti Flag a třeba jsem také úplně vedle. Má to energii a ten správný punk rockový říz, který já mám moc ráda!


Against Me! - I Was A Teenage Anarchist 

Další obět mého pátrání po koncertech na tento rok, jako Rise Against. Nemám k tomu víc než - ten úžasný refrén! A také mi to zní punkově přesně v tom stylu, jaký já mám prostě ráda. 


Gerard Way - Millions 

Tak moc jsem milovala My Chemical Romance. Tak moc je miluji i teď. Tak moc jsem trpěla, když ukončili kariéru. Tak moc jsem se bála pustit si Gerardovu sólovku, že budu zklamaná. Odhodlala jsem se k tomu až někdy začátkem prosince. Právě Millions jsem si zamilovala na první poslech, a také to byla první věc, jenž jsem si z jeho sólovky pustila. Vzala mě pro svojí energii a text té písničky - moc se mi líbí. Z alba jsem prvně měla dost smíšené pocity, protože se nepodobá ničemu, co jsem doposud slyšela (sstejně jako Millions), ale čím víc ho poslouchám, tím víc se mi dostává pod kůži a tím víc mám to album raději a raději.
Moc se těším na Gerardův pražský koncert 28. ledna :)

Upoutala vás nějaká písnička, interpret či klip? Co aktuálně posloucháte nejvíce vy?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: TOP 5 - prosinec 2014 lenka19 08. 01. 2015 - 20:25