Kopřivový šampon

1. únor 2015 | 13.23 |

Ahoj! Dlouho tady nebyla žádná recenze, co myslíte? Tak to je na ní dnes ta pravá chvíle. Budu dnes recenzovat kopřivový šampon od Yves Rocher a sami uvidíte, že nikdy není nic tak dokonalé, jak se na první pohled může zdát. Ještě bych ráda ke značce Yves Rocher chtěla říct, že mě tato značka fascinuje svýma úžasnýma akcema, pokud jste členem. Taky se mi líbí ty přírodní nenucené vůně v jejich produktech. Produkty sami o sobě asi nejspíš moc přírody mít v sobě nebudou, ale na mě ta jejich politika docela dost funguje a mám tuhle značku moc ráda a to jsem od ní odzkoušela jen pár produktů.

Tento šampon se pyšní svým přírodním složením a hlavně tím, že v sobě nemá silikony ani parabeny, a tak by neměl zatěžovat vlasy. Je předně určený především pro rychle se mastící vlasy, protože jak už někteří ví - kopřivové šampony jsou právě na tuto problematiku. Balení je o objemu 300 ml a mně vydrželo asi tři měsíce a to se mi zdá jako docela ucházející doba. Nijak rychle šampon neubývá.
Balení je moc hezky udělané. je jednoduché, ale hezké. Jen jedna věc mi přijde dost nepraktická - ten tvar toho balení, protože když je šampon v lahvičce už málo, tak prostě to balení nemůžete postavit vzhůru nohama. Dost naprd. jsem dost zvyklá na balení produktů, kde se to tak postavit dá.

A teď k šamponu. Šampon je čirý a není nijak zabarvený. Jeho vůně je naprosto úžasná a mně se tahle vůně, která je jen o kopřivách moc líbí. Číší z toho taková přírodní čistota a líbí se mi to mnohem víc než vůně šamponů, které se dají sehnat v klasických drogerkách. Myji si vlasy vždy 2x až 3x - dle mastnoty a při prvním nanesení je potřeba toho šamponu dát do vlasů větší množství, aby to vůbec aspoň trošku pěnilo. To je sice trochu minus, ale nijak mě to netrápí. Sice ten šampon v této první fázi pění asi nejmíň ze vše šamponů, které jsem kdy použila, ale co na tom. Stát se to může. V druhé fázi mytí už pění krásně a bohatě.

Vážně mě potěšilo, že co šampon sliboval to splnil - vlasy se mi začaly po nějaké době používání mastit méně a vydrželi delší dobu bez plihnutí. Obrovské plus! Vůně po umytí není ve vlasech skoro vůbec cítit. To by ale tolik nevadilo. A teď přijde ten pr*ser, který pokazil to vše předtim. Možná je to moje blbost, protože jsem s tím měla počítat. Po těch třech měsících nadšeného používání mě po umytí začala svědit hlava a poté jsem zjistila, že mám ve vlasech solidní lupy. To mi hned vysvětlilo to, proč mě svědila ta hlava. Nesnášim lupy, a tak jsem byla při tomto zjištění "mírně" hysterická. Díky bohu jsem se jich po třech umytích zbavila díky šamponu určeného na tento problém, ale asi mu to nikdy neodpustim, to co mi provedl. Mám tam ještě malinký zbyteček, a tak ho zkusím používat ještě na střídačku s jiným šamponem, ale docela se toho bojím, jak mi úplně vysušil pokožku hlavy a přišly lupy.

Docela mě to mrzí, protože v první fázi používání se opravdu tvářil, jako dokonalý šampon, který mi úplně sedl.

Hodnotím tedy 1,5/5

Máte s tímto šamponem nějaké zkušenosti nebo celkově se značkou Yves Rocher?
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Kopřivový šampon boudicca 01. 02. 2015 - 14:58
RE: Kopřivový šampon sigrun 01. 02. 2015 - 18:26