Jak být šťastný?

3. únor 2015 | 17.12 |

Jak být šťastný? To je otázka, jenž si klade na tomto světě asi tisíce lidí a dnes bych na toto téma ráda napsala pár řádků. Neberte to jako nějaký motivační článek. Nechci tady na nikoho dělat, jak být úspěšný a motivovaný. Na to nejsem tolik zkušená, abych o tom mohla mluvit.

Na tomhle světě chodí tisíce zamračených lidí, kteří nejsou šťastní z několik důvodů. Buď prostě nechtějí být, ač vám říkají, že to není pravda. Jsou i lidé, kteří chtějí být šťastný, ale nevědí jak na to a také jsou i lidé, kteří jsou a nějak se to i snaží naučit a přicházejí tomu na kloub - mezi takové lidi bych se zařadila já.

Ještě před rokem bych vám řekla, že šťastná nejsem a musím říct, že jsem opravdu nebyla a nelhala bych. Za poslední dva až tři roky jsem neměla hezké období. Děda. To snad každý ví, ale prostě jak už to v životě bývá - nevycházeli ty věci, u kterých jsem si přála, aby vycházeli. Plácala jsem se od desíti k pěti a měla hrůzu z toho, že v životě nic nedokážu a jsem naprosto odepsaná, skončím za kasou v nějakém z desítek fastfoodových restaurací a můj život enbude mít žádný směr a já se budu jen plácat vlastním děsivým životem.

Jak teda ze sebe udělat šťastného člověka a zlomit to? Tak prvně se musíte sami na sebe pořádně naštvat a říct si "Hele a dost, takhe to dál nejde. Začneš rozhánět malinké mráčky a jednou rozeženeš i ten největší mrak." To je asi jako první krok to úplně nejdůležitější. Řekněte si, že dál ne  a snažte se o to. Nevzdávejte se. A začněte se radovat z těch maličkostí. Ono to udělá hodně. K dalším k rokům je to vícenež nutné. Musíte se naučit být šťastný proto, protože chcete. Prsostě buďte. Nežijte s tím, že budete šťastný až se vám splné sen, jelikož až ten vás velký sen a okamžik přijde ani si to neuvědomíte. Když se ale naučíte radovat z maličkostí, tak ten pravý šťastný okamžik budete prožívat tisíckrát víc a hlavě si uvědomíte, že to ono už je tady. Mluvím z vlastní zkušenosti.
Co jsou to maličkosti? Máte rádi sluníčko? A po dlouhé době vysvitlo? Jupí! Tak se smějte. Jste v obchodě a místo zamračeného prodavače tak je usměvavý, který se s váma dal do řeči a udělal vám tak hezčí den? Bingo! Další bod, jak se radovat z maličkosti. Takových věcí vás během dne potká tisíc! Nevěříte? Ale jistě že. Je jich tolik kolem vás - povedlo se vám naprosto výborně ochutit čaj, v rádiu zahráli vaší oblíbenou písničku, dobře jste se vyspali, oči jste si dnes nalíčili řasenkoou úplně ukázkově, v práci vám to šlo od ruky. Vidíte to? Chce to jen chtít! Já si z těchto důvodů pořídila malinký sešítek, kam si vždy každý den napíši minimálně tři věci, které mi vykouzlili v ten den úsměv na tváři. Světe div se - tenhle krok založení sešítku udělal za ten první měsíc tolik! Ne samozřejmě. Každý den nemám růžový děn, ale je nezbytně nutné si dobrou náladu a pocit štěstí udržet pro ty dny následující a sami uvidíte, jak to postupem času je silnější a silnější.

Když budete totiž šťastný nebo se to prozatím budete jen učit, tak uvidíte, že svě vám to bude oplácet a vám se začne dařit. Jedna věc tady ovšem bohužel existuje - život je jako na houpačce a jednou jsi dole a jednou nahoře. Počítám s tím, že jednou přijde opět horší obodobí, ale když s tím budu počítat, tak mě to sebere daleko mín než předtím.

Pro pocit štěstí se motivujte. Zatím stačí jen malé cíle. Naplánujte si xxx malých cílů, které vás postupně dostanou k vašemu životnímu cíli. Nebudete mít pocit, že na to čekáte zatraceně dlouho, protože za krátkou dobu vždys plníte nějaký malý cíl a tím budete blíž a blíž tomu největšímu. Nutné taky říct, že si člověk musí uvědomit to, že ty věci nepřijdou hned a musí být trpělivý a věřit v to.

Dále je taky nutné věřit v sám sebe. Vědět i to, že máte nějaké nedostatky, ale i tak přes to všechno se mít rád. Okolí to totiž vycítí a podle toho se k vám bude chovat. Opět - vlastní zkušenosti.

Jak si udržet pocit dobré nálady? Najděte si nějakou písničku, u které cítíte, že vás motivuje a až budete cítit, že na vás padá špatná nálada pusťte si jí. Mě k tomu slouží See The Light od Green Day. Ten text a i ta hudba celkově mi našeptává, že nemám proč se bát, protože vždy je světlo na konci tunelu a ne - není to světlo rychlíku, který mě během několika sekund přemastí. Máte nějakou vůni, která vám připomíná hezké chvíle? Pořiďte si jí! Mně k tomu slouží právě Yankee Candle. Vždy mě přenesou do té chvíle, kterou mi to připomíná. Děljte činnosti u kterých cítíte, že vám dodávají dobrou náladu. Já například chodím kolikrát půl hodinky pěšky z práce až na předposlední zastívku odkud se přímo domů pěšky dojít nedá. Nejraději tuhle cestu chodím, když je sluníčko. Vypozorovala jsem totiž sama na sobě, že jsem typ člověka, jenž nasává energii právě ze sluníčka a se špatnýma náladama bojue vždy nejvíce v obdobích, kdy je sluníčka málo. Jak si udržet dobrou náladu je ještě několik tisíc postupů a každý si musí najít ty, které mu vyhovují nejvíc. Je to ale zábavná cesta a nebudete se u ní nudit.

Věřte, že když opravdu chcete, tak šťastný být dokážete a když budete - zvládnete cokoliv si umanete, protože tím získáte i sebevědomí. A myslete na to že "Štěstí je mozaika složená z nepatrných malých radostí." Ta mozaika tady je. je všude kolem vás, ale vy se jí musíte naučit rozkódovat a umět v ní číst. A pak? A pak přijde to všechno ostatní. Prostě si musíte věřit. Neukazujte světu, že se bojíte. Buďte vlk. Chovejte se k lidem tak, jak chcete, aby se chovali ostatní k vám. To vám ale nezabraňuje bojovat za avše štěstí. Vyprdněte se na lidi, kteří si myslí, že vaše vysněná věc je blbost. Já to udělala před pár měsíci a od té doby se mi žije líp.  Vím že to je můj životní cíl. Není nikoho jiného a já za něj budu bojovat a jednou na něj dosáhnu a tomu pocitu senic na světě nevyrovná.

Sama bych teď sama sebe popsala jako fénixe a také se tak vidím. někdo se nad tou myšlenkou asi uchechtne a zaťuká si načelo, co ale. To mě neznejistí. Já sama vím, že jsem jednou upadla a sežehl mě popel, ale vím, že te´d vstávám z popela a rodí se mé já, které sakra stojí za to. A vy se taky musíte proměnit v toho fénixe, protože vždy je ten správný čas, začít vstávat z popela.

Doufám, že to někomu něco dá. Zamyslí se nad sebou azačne tím pravým krokem - naštve se sám na sebe a pak bude pkračovat v těch dalších a za chvíli pochopí o čem to je.

Well I, I just want to see the light
Well I, i don't want to lose my sight
Well I, I just want to see the light
Well I, need to know what's worth the fight
...
Prostě chci spatřit světlo,
nechci ztratit svůj zrak
Prostě chci spatřit světlo,
potřebuji znát, za co se vyplatí bojovat

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Jak být šťastný? sigrun 03. 02. 2015 - 22:01
RE(2x): Jak být šťastný? damn-girl 08. 02. 2015 - 14:12
RE: Jak být šťastný? tlapka 05. 02. 2015 - 12:28