Báze pod oční stíny Artdeco

8. únor 2015 | 13.57 |

Dnes opět přicházím s nějakou tou recenzí. Jestli někdo z vás trpí na příliš mastná víčka a raději si díky tomu nemaluje stíny, protože mu stejně nevydrží, tak je dnešní článek dělaný přesně pro něj!

Když jsem k Vánocům dostala svojí paletku stínu Naked 2 od Urban Decay, jásala jsem. Ovšem, až do prvního vyzkoušení. Veškeré stíny v této paletce mají hodně máslovou konzistenci a na mých mastných víčkách dokonalé nerozpité vydrželi asi tak dvě hodiny, což je sakra málo, když si vezmu, jakou pálku ty stíny stály a obyčejná levná báze pod stíny prostě nefungovala.
Začala tedy dlouhá trnitá cesta a hon za dokonalou bázi pod oční stíny, která mi ty moje pečlivě vytvořené výtvory na očích udrží i několik hodin. Ano, ke stínům jsem dostala čtyři vzorečky bází od té samé značky, ale jedno balení stojí asi 800,- a ještě k tomu přes zahraniční e-shopy. Byla jsem rozhodnutá tedy vybrat nějakou levnější, a když nic, tak zakoupit tu od UD, protože ta mi udrží dokonalé stíny i deset hodit a to je vzhledem k mým víčkům vážně extra výkon.

Vybrala jsem si předem dle recenzí hned několik značek. Tahle od Artdeca mi ale do oka padla nejvíce, protože jí vychvalovali i slečny, které měli ten samý problém jako já – že jím běžně fungující báze neudržely právě stíny od Urban Decay.

Bázi jsem pořídila v parfumerkovém řetězci Marionnaud a ihned se jí po příchodu domu rozhodla testovat. A jak tedy dopadla?

Je to můj miláček a stíny opravdu výborně drží a to jakékoliv a i ty, které mi normálně neudrží, mi v krásném stavu udrží víc jak pět hodin. Pokud provedu následující postup – odmastit oční víčka pomocí papírového kapesníku, nanést bázi v silnější vrstvě na oči, nalíčit si vše ostatní a obléct se, aby báze perfektně zaschla, tak mi stíny vydrží kolikrát i hodin deset a to tím způsobem, že nijak neztrácejí pigment ani se nerozpíjí do vrásek. Dokonalost!

Samotná konzistence je taková krémová a báze obsahuje shimmer, ale to nevadí ani pod matné stíny. Báze je parfemovaná a voní jako pánská voda po holení, a tak se často přistihnu, jak jí jen tak otvírám a čuchám k ní! :-D Co mi ale trošku vadí způsob nanášení. Kdyby byla v tubičce, tak by se s ní pracovala ještě několikrát víc, ale do tubičky by asi díky konzistenci nešla. Takhle si jí vždy musím kousek uzmout pomocí pinzety. Rukou to nedělám, protože se snažím dbát na hygienu. Stejně tak jí ale vřele doporučuji. Někoho by možná mohla zaskočit cena – stojí okolo 280,- Kč za 5 ml obsahu, ale ubývá pomalu, a tak to po přepočtu není taková pálka.

Tady pak máte obrázek, co dokáže udělat s pigmentací stínu:

Napravo stín s bází a nalevo stín bez báze, že ho skoro vůbec nevidíte bez použití stínu? haha, já také ne! :-D To ale právě naprosto dokonale vystihuje, jakou užasnou pigmentaci dokáže udělat se stíny, které jinak stojí totálně za nic. Tenhle stín je z paletky od Elf. Stíny jsou v ní úžasný, ale bez téhle báze totálně nepoužitelné, protože prostě na očích nejsou vidět.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Báze pod oční stíny Artdeco boudicca 08. 02. 2015 - 18:19
RE(2x): Báze pod oční stíny Artdeco damn-girl 09. 02. 2015 - 16:10
RE(3x): Báze pod oční stíny Artdeco boudicca 09. 02. 2015 - 18:34
RE: Báze pod oční stíny Artdeco eithne 08. 02. 2015 - 20:27
RE(2x): Báze pod oční stíny Artdeco damn-girl 09. 02. 2015 - 16:11
RE(3x): Báze pod oční stíny Artdeco eithne 09. 02. 2015 - 21:05
RE: Báze pod oční stíny Artdeco b. 24. 02. 2015 - 23:10