Dlouhá trnitá cesta z pekla - Marilyn Manson

1. březen 2015 | 11.13 |
› 

Konečně jsem dočetla během víkendu Mansona. Moc mě bavil, ale za poslední měsíc a půl jsem se vůbec nedokopala vzít jakoukoliv knihu do ruky. nějak se mi nechtělo a nebo na to nebyl čas. Teď je ale dočtený, a tak můžu sepsat recenzi.

Dlouhá trnitá cesta z pekla - Marilyn Manson & Neil Strauss

Vydáno v roce 2009
Nakladatelství BB art
Přeložili z anglického originálu The Long Hard Road Out Of Hell Jiří Zavadil a Lenka Zavadilová
Počet stran 351

Tahle kniha je autobiografií jednoho z nejkontroverznějších rockových zpěváků na světě - Briana Warnera, spíše známého jako Marilyna Mansona. V kniza vypráví zážitky ze svého dětství a čím v knize postupujeme dál, tím se i dostáváma k tomu, jak se dostal na hudební scénu, co tomu předcházelo a jak na ní figuroval. Pokud se nepletu, tak autobiografie popisuje jeho život až někdy do roku '97 a dále to už nepokračuje. Musím se přiznat, že kdyby vyšlo nějaké vydání, jak jeho život poté postupoval dál, tak ho beru všema deseti.
Občas kniha nebude asi pro slabé povahy, protože z některých situací zůstává člověku rozum stát a jen kroutí hlavou. Né však já - milovnice Mansona! :-D Jsem prostě zvyklá na to, jaký je a jentak něco mě u něj nepřekvapí nebo to prostě neřeším... rozhodně nejsem člověk, který by knihu zhnuseně zavíral. Navíc zastávám ten názor, že Manson je inteligentní člověk, jen okolnosti mu nedovolily být jiným a s tím, co si prožil v dětství by nemohl být nikdo normální.

Knihu už mám doma několik let a teď jsem jí četla podruhé,a  i tak mě moc bavila. Je opravdu pěkně čitivá a kolikrát mě od sebe nedokázala pustit. Člověk tím navíc báječně nahlídne pod pokličku života Marilyna Mansona a troufám si říct, že by tato kniha bavila i nefanoušky. Někdo může namítat, že autobiografie ho nebaví, ale já je naopak čtu ráda a tahle je opravdu dobře napsaná a člověk se tam doví i hodně osobní věci a to by v autobiografii podle mě být mělo, protože přesně to lidi chtějí číst - proto lidi autobiografie i kupují! :-D

5/5

Zpět na hlavní stranu blogu