Karol jako INFJ

12. březen 2015 | 16.27 |

Tak jsem právě teď u Tlapky našla odkaz na test osobnosti a její rozbor. No, to bych nebyla já, abych to nevyzkoušela. Musím říct, že se tam v dosti věcech poznávám a musím říct, že to i na mě sedí :-D. Takže stejně jako tlapka vám jsem dám můj vlastní rozbor.

Dle všeho jsem typ INFJ

  • Písmeno Iznačí introvertního člověka, který se dokáže soustředit na maličkosti a hlavně na myšlenky a pocity. Nevyhledává tolik kontakt s okolím, který mu někdy může být i nepříjemný a raději poslouchá, než aby se zapojil do konverzace. Obvykle předem promyslí, co řekne, než aby ze sebe chrlil nesourodé informace.
  • Písmeno Nznamená, že Vaše intuice upřednostňuje myšlenky, teorie a fantazii. Takto orientovaný člověk rád dělá věci pokaždé jinak, zkoumá, co se proč a jak děje a jak by se to dalo dělat lépe. Spíše než praxe a to, co je, ho přitahuje budoucnost a různé abstraktní teorie.
  • Písmeno Fcharakterizuje člověka, u kterého rozhoduje cítění. Řídí se pocitem z věci způsobem více/méně, lepší/horší. Takový člověk dává přednost dohodám, často je empatický a rád dělá lidem radost.
  • Písmeno J znamená, že preferujete úsudek před vnímáním. Takový člověk inklinuje k postupným řešením a snaží se rychle věci dokončit. Rád si před výletem naplánuje, které památky navštíví a předem si rezervuje hotel.

Komplexní charakteristika

Hluboké, uvážlivé a složité typy. Dokáží řešit složité problémy, snadno se rozhodují. Zranitelní, ale empatičtí, věří na hodnoty a zásady. V práci odpovědní se sklonem k perfekcionismu.


INFJ - umělec

  • Zastoupení v populaci: 2% (z toho 1% muži a 1% ženy)
  • Nejvýraznější vlastnost: empatie
  • Ideální kariéra: malíř, spisovatel, básník, režisér, herec, psychoterapeut, konzultant, kněz, designér
  • Slavné osobnosti: Geoffrey Chaucer, Johann von Goethe, Piers Anthony, Mel Gibson, Nicole Kidman, Jamie Foxx, Fjodor M. Dostojevský
  • Fiktivní postavy: Doktor Živago, Luke Skywalker (Star Wars), Fox Mulder (Akta X)
  • Stručný popis: umělecky nadaný a kreativní, snílek, náladový, perfekcionista, pochybuje o sobě, často se cítí jako oběť společnosti, nejvzácněji se vyskytující typ, velmi dobrý pozorovatel - empatik, soucitný, okolím respektován víc než si myslí.

Jedná se o nejvzácněji se vyskytující typ. Má velké umělecké vlohy, ale na rozdíl od ostatních uměleckých typů (INFP, ISFP) je orientován o něco více prakticky a má rád pořádek. To ho předurčuje nejen k čistě uměleckým profesím (malíř, spisovatel), ale i k užitnému designu, grafice, projektování dekorací apod. Více než jiní umělci vynáší definitivní estetické soudy.

Dává přednost samotě a klidu. Je velmi dobrý pozorovatel - empatik. Často se může cítit jako oběť společnosti nebo upozorňuje na příkoří páchané na druhých. Je perfekcionista a rád opakovaně kontroluje věci. Obvykle silně mysticky založený se smyslem pro spravedlnost a pomstu.

INFJ jsou idealističtí tajnůstkáři s bohatým vnitřním světem. Odtažití od druhých lidí, ale přesto se nebojí sáhnout k akci, je-li to potřeba. Často si na sebe vezmou příliš mnoho zodpovědnosti.

Mají pochybnosti o skrytých motivech druhých lidí. Dávají si vše do souvislostí i tam, kde by je nikdo jiný nehledal. Upřednostňují hluboké vztahy a bezpodmínečnou věrnost.

Docela vtpné :-D. Mým snem vždy bylo dělat něco ve spojitosti s hudbou - tedy uměleckým směrem. Nikdy jsem ale nechtěla být přímo ten umělec, ale spíš jako ten, co jim pomáhá. Nevím, jak je to možné, ale už hodně dlouho si myslím, že se dokážu vžít do pocitů hudebníků. Podle mě to jsou naprosto jiné duše než chodí po světě. Proto můj vysněný partner by měl být nejlépe hudebník, protože já tak nějak mám nějakou vnitřní intuici, že ho dokážu pochopit a podpořit. Zvláštní. Hrozně moc zvláštní. A ještě mi k tomu vyjde toto a já se v tom poznávám! :-D

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Karol jako INFJ alienor 12. 03. 2015 - 17:24
RE: Karol jako INFJ tlapka 12. 03. 2015 - 19:12
RE(2x): Karol jako INFJ damn-girl 12. 03. 2015 - 19:58
RE: Karol jako INFJ maude 13. 03. 2015 - 00:53