Jak jsem o zub přišla

17. březen 2015 | 20.42 |

Když jsem šla dnes odpoledne na preventivku ani by mě ve snu nenapadlo, že tady teď večer budu sedět odchuzená o jeden zub.

To vám bylo tak. Náš zubař je chválen v širokém okolí a už jen dostat sek němu na preventivku je o nervy, a tak chodíme vždy celá rodina a celá rodina chodíme i najednou do ordinace. Pominu to, že se mamce a mně brácha smál, že prý "žereme" furt čokolády a budou nám vrtat zuby. Nakonec totiž ten, komu vrtali zub byl on! :-D Mamka křeslem hrůzy prošla v pohodě akorát s menším čištěním zubního kamene, ale žádné drámo.

A pak jsem na křeslo přišla já. Pominu to, že jsem se tady týden ládovala práškama s tím, že mi rostě zase ta blbá devítka... ona to totiž úplně tak devítka nebyla :-D. Sedím si tam teda tak na křesle a ve chvíli, kdy se zubař zastavil tam, kde mě to zlobilo krve by se ve mě nedořezal! :-D Zkoumal to pekně dlouho, ale pak od toho upustil s tím, že tam nic nevidí a já mlčela samozřejmě o tom, že v těch místech už mě to týden bolí a cpu se práškama.
No stejně se mu to nezdálo a furt si tam brblal něco pod vousy, co to je, když já mlčim a jemu se to úplně nezdá. Teda pak díky kamerce přišel na to, že tam je nějaký menší kaz, ale hrabat se do toho nebude, protože tam neí na vrtačku místo a ty zuby mi mají přece trhat v nemocnici.

Vítězoslavně jsem tedy vyskočila z křesla, ale nedalo mi to a tak náš následující hovor vypadal asi takto:
Já - "Vám se něco na tom zubu nezdálo?"
Doktor - "Něco tam máte, ale já se tam vrtačkou nedostanu."
Já jse si oddechla, že vrtačka nebude, protže té se bojím daleko víc jak vrtání a povídám mu - "Mě v těch místech to tam právě už asi týden trošku bolí."
Doktor - "Já vám tady dám pastu a budete si s ní čistit. To by mělo pomoct zatím."
Já - "Tuhle mám doma a zuby si čistím jen s ní."
Doktor - "Aha, ale nebudí vás ta bolest v noci, že ne?"
Já - "No. jednou už mě to probudilo a brala jsem si prášek."
Doktor má co dělat, aby se neplesknul přes čelo - "Aha..."
Já pokračuju - "A občas tam cítím i teplo."
Doktor už totálně hotovej - "Tak se posaďte zpátky, ta osmička musí ven."

Nevím, kdejsem sebrala tu odvahu si sednout zpátky, když mám ze zubaře vždycky smrtelnou hrůzu, ale tak nějak jsem už s tím trháním byla smířená. avíc jak už jsem říkala. Ten zub mě zlobil týden a mně se okamžitě vybavila nějaká zubní pohotovost a moje pusa v ohni uprostřed noci, takže se mi v tu chvíli vlastně i ulevilo.

Dostala jsem tedy tři injekce do dásně. Bolela mě trošičku jen jedna, ale ty dvě další jse vůbec necítila. Pak už jen chvilku tlak a moje osmička byla venku tak neskutečnou rychlostí, že jsem to ani nečekala. Po vytáhnutí se teda zjistilo, že v zubu už byla solidní díra, a tak se není proč divit té bolesti.

Takže tady teď sedím s dírou v puse. Během půl hodinky mi tálně natekl obličej, ale díky ledování to opět splasklo. Už jse se viděla s nateklou pusou na pátečním koncertu a bylo mi zle v tu chvíli :-D. Pusu už mám také úplně citlivou a rána mě nijak nebolí. Cítím, že tam je díra a to je asi tak všechno. Vím, že každej si vždycky plánuje trhání moudráku, aby měl volno, protože s tím jsou většinou nějaké problémy a já magor se rozhodnu z minuty na minutu si nechat vyrvat moudrák! :-D Tak snad to vydrží v tomhle klidném stavu a nebudou žádný problémy. Jsme teď v práci na kuchyni opět oslabený, a tak musím fungovat. navíc ten páteční koncert kluků, na který chci jet s nima :-D. Nutno říct, že to je moje první osmička, která je venku :-D.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Jak jsem o zub přišla zo 17. 03. 2015 - 21:08
RE: Jak jsem o zub přišla sayonara 17. 03. 2015 - 21:21
RE: Jak jsem o zub přišla chaostheory®pismenkuje.cz 18. 03. 2015 - 10:43
RE: Jak jsem o zub přišla boudicca 18. 03. 2015 - 17:17
RE: Jak jsem o zub přišla damn-girl 21. 03. 2015 - 22:30