Fucking Berlin - Sonia Rossi

28. duben 2015 | 16.19 |
› 

Neuplynulo mnoho dní a já tady mám recenzi na další dočtenou knihu. Pustím se tedy do ní dříve než se mi vytratí veškeré pocity z té knihy.

Fucking Berlin: Studentkou i prostitutkou - Sonia Rossi

Vydáno v roce 2009
Nakladatelství IFP Publishing
Přeložila z anglického originálu Fucking Berlin Ivana Krausová
Počet stran 241

Jak začít. Tuto knihu jsem dostala před pár lety od kamarádky k Vánocům a dopracovala jsem se k ní až teď. S politováním musím říct, že tam klidně mohla zůstat v té knihovně dále nepovšimnuta neboť jsem o nic nepřišla a bez této knihy bych mohla žít naprosto nedotčená dál a nic by se nestalo.

Kniha je autobiografickou zpovědí mladé Italky, která si přijela splnit svůj sen o studiu vysoké školy a úžasného života do německého Berlína. Tam po pár dnech potkává svou osudovou lásku, Láďu a začíná s ním svůj nový berlínský život. Láďa také nemá svůj život jednoduchý, protože utekl ze svého rodného Polska a v Německu je na černo. Nehrozí tedy, že by si mohl vydělávat legální cestou aspoň trochu uspokojivé peníze. Oba dva ale brzo společně poznávají, že život v Berlíně není tak krásný a pohádkový, jak se na první pohled zdálo. Láďa sice ke své dívce chová obrovskou lásku, ale jinak je to líný budižkničemu, kterému je příjemnější všechno ostatní krom práce, a tak Sonia živí oba dva a právě tento fakt jí zavede až k vydělávání peněz pomocí prostituce.
V celé knize jsme tedy svědky toho, jak to v této branži chodí a stránku po stránce se prokousáváme autorčiným život, který za moc nestojí.

Koho aspoň trošku zajímá, jaký život vedou prostitutky a jaká prostituce opravdu je, tak tomu se kniha bude líbit, protože nebudete ušetřeni ničeho. Mě ale toto téma nelákalo a nikdy neláká a asi vždy se na prostituci budu koukat skrz prsty. Přečíst knihu pro měl bl úmor a to ani nemluvímn o tom, že jsem tam našla x překlepů. Četla jsem jí hrozně rychle snad už jen proto, abych jí brzo měla z krku, protože neumím číst dvě knihy najednou.
Autorka a tedy i postava vyprávějící reálný život je podle mě hloupá naivní husa, která byla líná dělat poctivou práci za málo peněz, a tak se raději živí prostitucí přičemž ten její povedenej línej přítel neschopnej ničeho je taky výbornej. Snad ani trošku se mi nechce věřit, že tohle je reálný a že takoví lidé vážně existují. Nevím jestli mám brečet nebo se tomu smát. Literární výkon od toho taky nečekejte, protože autorka spisovatelkou s velkým S prostě není. Za mě ztráta času. Hodnocení 1 z 5 dávám jen proto, protože jsme se v knize s tímto tématem autobiografické zpovědi ještě nestkala.

1/5

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Fucking Berlin - Sonia Rossi boudicca 28. 04. 2015 - 23:55
RE(2x): Fucking Berlin - Sonia Rossi damn-girl 01. 05. 2015 - 23:52