České hrady 2015

12. červenec 2015 | 23.29 |

Sedím tady, celá rodina už spí a mně tady potichoučku hraje Enya a jelikož jsem se dneska v čas oběda vrátila s mamkou z Českých hradů, tak mě napadlo, že bych mohla sepsat takový kratší report. Tedy, upřímně. Chci ho napsat už několik hodin, ale Stephen King se svou Christinou mě od sebe nějak nechtěl pustit, pak jsem si dala hodinového šlofíčka, pak se psem a poté jsem koukala na film, který jsem nyní dokoukala.

Takže, jak dopadly Hrady? Upřímně se mi tam vůbec nechtělo, protože inteprety, kteří by mě zajímali jsem tam viděla už před rokem, jenže jsem před rokem neviděla Annu K a jelikož si ji občas pustím a je mi vcelku docela dost sympatická, tak jsem se rozhodla, že jí přetrpím. Navíc mi v polovině týdne volala teta, že jestli teda jedu nebo nejedu, protože tam bude brát svého syna (mého 16ti letého bratránka) a ten se vyjádřil, že se mu moc nechce, ale kdybych jela já, tak by prý jel i rád. No věřte, to jsem mu prostě nemohla udělat se na něj vyprdnout. A ještě navíc jedna věc. Obec Točník a Žebrák jsou opravdu krásné místa a náš strejda má přímo pod Točníkem chatu, a tak by se spalo u něj.
Na páteční program jsme nebyli, ale vyrazili jsme jedním autem já, mamka a její dvě kamarádky a v druhém autě poté přijela již jmenovaná teta s bratránkem. Strejdu jsme obšťastnili, postavili si stany a vyrazili na festival.

Chtělo se mi umřít už při té cestě na hrad. Mně teplo nevadí, ale naprosto nesnášim šlapání kopce v zimě natož v létě. Nadšený turista ze mě prostě nikdy nebude - rozhodně né nikde, kde je moc kopců. Další důvod, proč miluji Holandsko... mimochodem. Zpátky k festivalu :-D. Prohlásila jsem, že si teda dám na tom přímém sluníčku na kouce pár piv a bude mi nakonec úplně šumák, co budou hrát. To se nakonec nestalo, protože představa případné ostudy mě náramně odradila. Seděla jsem tedy s bratránkem na dece a kecali jsme o všem možném i nemožném. Jak praví moje mamina. Mně je sice 24 a táhne mi dosti vážně na 25... jemu bude na konci léta 16, ale stylem humoru jsme prý nastejno. Vzhledem k mému věku to je pro něj plus a pro mě minus. No co! :-D Já to říkám i veřejně, že mi sice bude 25, ale cítím se na 18. O dost hůř ale zkousávám fakt, že mě ostatní na těch 18 vážně tipují.

Seděli jsme tedy s bratránkem na dece. Poté jsme se zvedli si obstarat něco k jídlu. Volba padla na cheeseburger. Vypdal nádherně a špatný také nebyl, ale na domácí hamburger to prostě nemělo ani náhodou. Během tohoto odehráli svůj Čechomor a No name. Nemusím ani jedny, takže to byl pro mě dost velkej úmor. Pak odehrál svůj set i XinxlX. Toho si občas pustím a minulý rok se mi vážně líbila, ale tentokrát mě to nějak nevzalo. Pak jsme vyrazili na hrad Žebrák, že se kouknem na medvědy a porozhlédnem se po okolí hradu. Tam jsme strávili skoro hodinu, koukli na sokolníka, využili normálních keramických toalet, zakoupili pražené mandle v medu a vydali se zpět na festival.

Tam jsme se nadlábli kuřecím steakem s grilovanou zeleninou a grilovanými žampiony a ujali se zase zakempit na dece. Upřímně řečeno... ani netuším co hráli. Ta hudba na festivalu šla nějak totálně mimo mě a já jí nevnímala a spíše kecala s ostatníma, především s bratránkem.
A jelikož nám všem bylo neskutečné vedro, tak se dobrá polovina (já, teta, bratránek a mamka) rozhodla jít se uklidit ke strejdovi na chatu a vrátit se na osmou večerní až bude zajímavější program.

Obšťastnili jsme tedy zase strejdu naší přítomností a já blba se jeho úžasným psem. Strýc je totiž myslivec a vlastně na té chatě už i bydlí, tak aby tam nebyl pořád sám pořídil si tam psa. krásnýho loveckýho křepeláka. Pes nádhernej, rád aportuje narozdíl od toho našeho, kterého máme doma takže výhra. Navíc jsem tam s sebou měla toho S. Kinga, a tak jsem četla, četla a zase jen četla. Nakonec to dopadlo tak, že jsme se u strejdy navečeřeli a všichni ostatní se odebrali zpět na festival. Já ale byla lína jako veš a raději jsem zůstala na chatě se psem a strejdou za společnosti Harryho Pottera v televizi :-D. Musím říct, že takto stráveného programu, když se tam jelo především na festival ani trošku nelituji.

Ostatní vrátili v jednu ráno a šlo se spát. Byla jsem pevně rozhodnutá, že já spím ve spacáku, na zadní sedačce v našem autě. Ostatní mě tahali do stanu i strejda nabízel ať spím v chatě. Já ale prostě chtěla vyzkoušet to spaní v autě a nenechala se odradit ostatníma, jak se tam nevyspím. Chyba lávky na jejich straně. Ráno všichni kňourali, jak to bylo ve stanu tvrdý, a jak byla zima. A já? Spala jsem jak zabitá celou noc a probudila jsem se max tak na pár minutek a rozhodně mi nebyla ani zima.

Dnes jsme se po cestě domů stavili ještě v jedné hájence, kde mamka trávila své dětství přes léto a pak už opravdu najet na dálnici a dom.

Výlet to byl hezký, o tom žádná. festival nehodnotím, protože jsem tam kvuli němu ani nakonec nejela a Anna K kvůli nemoci odpískala své vystoupení. Večer by mě lákali jen Wanastowki, ale ty jsem tam viděla před rokem a zas tolik z nich odvařená nejsem, abych je musela vidět i tento rok. A pak hráli v pozdějších hodinách ještě Mig 21 a Chinaski. Vím, že spousta čechl ty kapely má rádo, ale né né né, já prostě né. Raději budu poslouchat skřípání nehtů po tabuli než toto :-D. Za návštěvu strejdy jsem ale ráda, protože ho moc čaato nevidím :-).


Naše první část stanového městečka :-D


Sestřh včerejšího a dnešního dne


Krasavec Azar

Jak jste prožívali víkend vy? byli jste také na Hradech? Chystáte se na Hrady? :-)
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: České hrady 2015 boudicca 13. 07. 2015 - 15:44
RE: České hrady 2015 tlapka 13. 07. 2015 - 17:01
RE: České hrady 2015 tlapka 14. 07. 2015 - 16:44