Charlie Bartlett

14. červenec 2015 | 11.03 |
› 

posterOriginální název: Charlie Bartlett
Vydáno: 2007
Délka: 97 min.
Komedie / drama / romantický

Charlie Bartlett, chlapec v pubertálním věku, je opět vyhozen ze školy a rozhodně to není poprvé. Tentokrát ale musí dát zavděk státní střední škole, kde potkává své spolužáky, kterým stejně jako na minulé škole nepadl do oka a není zrovna oblíbený. On sám to v životě nemá lehké, protože žije se svou neurotickou matkou a jeho táta sedí ve vězení.
Jak ale brzo poznává, on sám není jediný, kdo má v životě problém. Každý z jeho spolužáků má nějaký problém a svými problémy se neliší od spolužáků z minulé školy. Jednoho dne si tedy neoficiálně na školních toaletách zakládá svou psychiatrickou poradnu pro své spolužáky, kterým "předepisuje" i léky, jak jinak než načerno získané. Něco takového ale musí dřív nebo později prasknou a to se i co nevidět stane, aby neměl Charlie těch problému ve škole dost, tak se si zamilovává do jedné ze spolužaček. Ta není dcerou nikoho jiného než samotného ředitele školy. Ustojí Charlie to všechno nebo neustojí?

Film se může jevit jako klasický americký film se středoškolskou tématikou. Na první pohled se i může zdát, že film ukazuje dokonalé život amerických středoškoláků s nějakými těmi vyvrhely. Opak je ale pravdou a tento film je rozdílný od těch všech ostatních na tohle téma. Od filmu jsem toho moc nečekala a pustila si ho v televizi vlastně z nudy. Nakonec jsem ale ráda, že jsem ho viděla a určitě se zapsal mezi mé oblíbené. Určitě jsem ho neviděla naposledy.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře