Ham ham tag

15. červenec 2015 | 18.24 |
› 

Výsledek obrázku pro food quotesAhoj všem.

Mám sice rozepsanou recenzi na knihu na Západní frontě klid, ale nechci ji dávat hned po recenzi na film, aby nebyly hned dvě recenze po sobě. Mimo to tady popíjím kávu s mlékem, ukusuju k tomu jednu pidi sušenku a poslouchám své nově objevené oblíbené Yellowcard. Vrhnu se tedy na tento tag zaměřený na jídlo. Kdyby se někomu líbil, tak v něm může pokračovat ;-).

1)Máš raději snídani, oběd nebo večeři?
Jsem snídaňový typ člověka. Miluji snídaně a nejraději bych měla každé ráno švédské stoly, jako na dovolené :-D. Nejsem zrovna fanoušek seriálů, ale chtěla bych žít v seriálu, protože tam mají na snídani vždy čas. Mimochodem, celá rodina se bavíme u Ulice, jak postavy, které pracují v pekárně vstávají na osmou a ještě mají čas na poklidnou snídani :-D
To jsem trochu odbočila. Takže dobře, snídaně. Nejraději mám sladkou. Z 99% procent si dělám caro s půlkou lžičky cukru a mlékem a k tomu mám nejraději nějaký koláč, a když se snažím stravovat zdravě, tak koláč vyměňuji za různé kaše s ovocem, ořechy nebo kokosem a mákem (nejčastěji si ale dělám ovesnou). Na snídani se vždy těším a už večer usínám s tím, že vím, co budu další den ráno jíst ke snídani. Snad i kvůli tomu mi nevadí ranní vstávání.

2) Kolikrát denně jíš?
Podle toho, jestli se zrovna snažím žít zdravě nebo jestli na to prdím. Když na to prdím, tak 3x za den. Naprosto nikdy nevynechávám snídani. Tu prostě mít musím a nastávají krušné chvilky, když si ji např. kvuli odběrům dát nemůžu. V případě, že se snažím žít zdravě, tak jím tak 5x - 6x denně.

3) Nejoblíbenější jídlo?
Miluji jídlo. Jestli k něčemu chovám opravdovou lásku, tak je to hudba a jídlo. Doma mám přezdívku "kyselina". Vtipné na tom je, že když jsem s kapelou, tak jsme před nima nějak nervozní a skoro vůbec nejím. Už se mě i ptali, jestli žiju ze sluníčka nebo co :-D. Kdyby věděli, tak by se báli, že je sežeru.
Mám hrozně ráda bramboráky, taky miluji topinky s volským okem, sushi, guláš, tatarák, plněné papriky od babičky, palačinky s nutelou, pizzu, twister z KFC.. je toho hrozně moc! :-D

4) Nejméně oblíbené jídlo?

Mořské plody. Nějak se u nich nedokážu přenést přes vzhled a bes strach, že to bude hrozně smrdět. Pak můžu pokračovat přes vnitřnosti, brouky apod. Z toho co je normálně k mání, tak nemusím pečené kuře, kuře na paprice, smažený řízek.

5) Bylo ti někdy po nějakém jídle špatně?
Dost dobře si pamatuji, jak jsem nic netušíc snědla špagety carbonara. Blbě mi po nich bylo šíleně a můžu být ráda, že mě nepotkala nějaká horší otrava jídla. Blbě mi bylo ještě několik dní poté. X let jsem je nemohla ani cítit. Teď vedle nich dokážu fungovat, ale nejlíp mi v tu chvíli není. Do pusy už bych je nedala, mám blok :-D

6) Nejoblíbenější sladkost?
Všechno sladké pečené a sušenky. Čokoládu mít ani tolik nemusím, protže zjišťuji, že sehnat dobrou čokoládu je čím dál těžší (ps ty 70/80/90% mi nechutnají).

7) Oblíbená příchuť zmrzliny?
Vodová ovocná banánovo-jahodová od Hájka!

8) Maso - nejoblíbenější způsob přípravy?
Jednoznačně grilované. Nejím maso v omáčkách - jen knedlíky s omáčkou... max ždibíček masa, ale většinou ani to ne. Jako malé mi říkali, že s věkem mě to opustí. Bude mi 25 let a stále mě to neopustilo.

9) Nejoblíbenější teplý nápoj?
Čaj a káva. Čaj nejraději zelený. Piji moc ráda také černý s mlékem, ale moc lidí tomu nerozumí. Z toho důvodu nerozumím já jim :-D. Čaj mám nejraději zelený a jelikož jsem líná veš, tak většinou sáčkový, což není kvalita, ale nejsem zas tak velkej znalec.

10) nejoblíbenější ovoce a zelenina?
Ze zeleniny určitě salátová okurka a všechny druhy paprik. Z ovoce banán (ten můžu furt), nektarinka, jahody, maliny. Ovoce mám mnohem raději než zeleninu.

11) Držíš dietu?
Jak vyslovím slovo "dieta", tak už se všichni v mém kruhu smějí. Asi tak 5x ročně vyhrožuji, že budu žít zdravě. Je držet dietu, ale prostě žít zdravě a vyváženě. Aktuálně jsem už druhý týden v té vlně, kdy se snažím žít zdravě a vyváženě. Jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží tentokrát :-D. Poprvé v životě ale jedu podle kaloricketabulky.cz a jsem zděšená, jak velké množství jídla musím sníst, když jím, tak jak mám :-D

12) Máš nějaký zvláštní jídelní zvyk?

Dva by se našly. Když jím chleba s něčím, tak nejdřív okoušu kůrku a až potom jím prostředek. A jak jím něco dobrého, tak to nejlepší z celého talíře si schovávám na konec. :-D

13) Jíte doma společně?

S mamkou a bráchou ano. Táta většinou přikvačí s tím, že teď nemá hlad/chuť a dá si až tak za dvě hodinky, ale jakmile dojíme, jde si nandat. Člověk by kolikrát řekl, že to je schválně, ale není. Na Štědrovečerný večeři ale jíme vždy společně a nikdo nesmí vstávat od stolu.

14) nejoblíbenější jídlo od babičky a mamky?
Od mamky guláš, umí prostě nejlepší. Od babičky z tátovy strany neplněné koblihy, od druhé babičky plněné papriky a jako bonus nej jídlo od dědy z mamčiný strany - bifteky. Jo a pečené sladké mám nejraději od sebe. Zní to hrozně namyšleně, ale myslím si, že fakt péct umím a ode mě mi prostě chutná nejvíc. Ani bábovky nemám suchý :-P

15) nejoblíbenější mezinárodní kuchyně?
Nejím jí moc často. Vlastně jsem jí měla jen 3x v životě, ale je to indická. Používá úžasně koření a i přesto, že je neskutečně pálivá, tak i tak tam člověk cítí tu chuť jídla.

16) Co bys nikdy neochutnala?
Mozek! Možná bych šla do brouků, ale nikdy ne do smažených pavouků.

Výsledek obrázku pro food quotes


17) Nejexotičtější věc, kterou jsi ochutnala?

Asi marotské jídlo v marotské restauraci v Maroku. Naprosto úžasné a na ten úžasný mátový čaj vzpomínám ještě teď.

18) Máš ráda českou kuchyni? Co nejvíce?
taky jste si všimli, že česká kuchyně v jídlech nepoužívá narozdíl od ostatních zemí vůbec čerstvou zeleninu? :-D Co máme českého. Svíčkovou ne? Tak tu, ale nikdy bych na ní nesnesla šlehačku, citron ani brusinky. Mám to po tátovi. To je taky důvod, proč si jí my dva nikdy nedáme v restauraci, protože než se s personálem rozčilovat, že to tam nechcem, to to raději oželím :-D. Mimo to, svíčkovou z pravé svíčkové jsem vlastně ani snad nikdy nejedla.

19) Vaříš často a ráda? Co je tvůj "majstrštyk"?
Vařím ráda, pokud se mi chce, a jak už jsem říkala - nejraději peču a troufám si říct - KRUCI VÁŽNĚ MI TO JDE! Ani to vaření není tak špatné. Asi mám nějaký skrytý talent, protože můžu dělat jídlo poprvé v životě a skoro vždy se povede. Nejvíc vařím asi poslední tři roky a za tu dobu jsem měla asi jen tři karamboly a to není vůbec špatné skore si myslím. Vlastně. Jednou bych chtěla vydat svou vlastní kuchařku.

20) Kdybys po zbytek života mohla jíst jen jednu věc, co by to bylo?
Jednoznačně pizza. Tu bych mohla furt!

A jaké je vaše nej jídlo? Naopak jaké jídlo nemusíte?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Ham ham tag sigrun 18. 07. 2015 - 12:08
RE(2x): Ham ham tag damn-girl 19. 07. 2015 - 15:11
RE: Ham ham tag tlapka 19. 07. 2015 - 13:28
RE(2x): Ham ham tag damn-girl 19. 07. 2015 - 15:10