Pizza z ovesného těsta

19. červenec 2015 | 15.25 |

Zdravím. Tentokrát jsem si připravila takovou zdravější alternativu na pizzu. Je to přesně pro ty, kteří milují pizzu, ale tak nějak se snaží stravovat zdravěji a nějakou tu alternativu pizzy pro jejich vnitřní klid, by si stejně dali nebo prostě jestli rádi zkoušíte nové, jednoduché a naprosto bleskové recepty, tak je to taky pro vás ;-).

Suroviny
1 hrnek drcených vloček
1 vejce
lžička olivového oleje
trošku mléka
trošku soli

Postup
Vločky si nasypeme do misky, přidáme vejce, trošku soli na ochucení, lžičku olivového oleje a důkladně promícháme. Poté už přidáme trošku mléka pro docílení správné konzistence. Měla by být o něco hustší než těsto litou buchtu.

Poté už dáme na pizzu vše, co na pizze normálně máme rádi. Pokud na pizze máte rádi sýr, tak jsem ho dala na pizzu až ve chvíli, kdy těsto začlo zlátnout a pizzu dopekla. Můžeme přidat i čerstvé bylinky ze zahrádky (taková česrtvá bazalka je naprosto výborná). Já těsto potírala protlakem, ve kterém jsem měla rozdrcený stroužek česneku, pak papriku, cibuli, rajčata, tuňáka a sýr.

Pizzu jsem pekla na 190°C cca 20 minut a pečeme na pečícím papíru.

* Těsto stačí pro dvě střídmější osoby
** Když jsem si ji dělala včera k obědu, tak celá rodina dělala hrozné obličeje, co to zase patlám a po obědě mi ten zbylý kus s prominutím sežrali, že to prý nakonec není vůbec špatné a chválil to i taťka, který by normálně ovesný vločky nevzal do pusy a nemá je rád ani z rychlíku :-D

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Pizza z ovesného těsta lvice 25. 07. 2015 - 09:45
RE(2x): Pizza z ovesného těsta damn-girl 31. 07. 2015 - 22:55
RE: Pizza z ovesného těsta mixx 11. 08. 2015 - 15:55
RE: Pizza z ovesného těsta boudicca 15. 08. 2015 - 23:50