Christina - Stephen King

24. červenec 2015 | 22.43 |
› 

zdravím. Mám pro vás další recenzi na knihu. Tentokrát se jedná od Christinu od Kinga, kterou jsem dočetla na začátku týdne.

Christina - Stephen King

Vydáno v roce 1983
Nakladatelství Beta - Pavel Dobrovský
Přeloženo z anglického originálu Christine přeložila Linda Bartošková
Počet stran 508

Kniha je psána v ich formě a vypráví příběh dvou nejlepší kamarádů (Arnieho a Denise), kteří navštěvují střední školu. Jejich život je normální a místama nudný - přesně život klasických středoškoláků. Vše se ale změní ve chvíli, kdy si Arnie (tedy nejlepší kamarád Denise) všimne při cestě do práce automobilu na prodej. Nejdříve to vypadá, jako klasická neshoda dospívajícího Arnieho a jeho rodiny a kamaráda Denise, ale to by nesměla kniha pocházet z pera Stephena Kinga a nudný život se během krátké doby měni v boj o život a záchranu těch nejbližších.

Musím říct, že jsem si v knihovně chtěla půjčit jako první od Kinga Hřbitov zvířátek nebo Zelenou míli, ale nic z toho neměli. Vzala jsem do ruky ale právě tuto jeho knihu s tím, že obsah vypadá zajímavě, kniha je také dlouhá, a tak proč jí nezkusit. Styl Kingova psaní mě pohltil už na prvních pár stranách a kniha se mi četla velice dobře celou dobu. King vyprávět a popisovat děsivé momenty opravdu umí! Příběh si mě okamžitě dostal a mně nedělalo problém přečíst i sto stran během jednoho dne. Kolikrát jsem u té knihy seděla opravdu spoustu času a nedovolila mi mě pustit :-D. Hrozně se mi také líbilo, že na začátku každé kapitoly byl úryvek nějakého textu z nějaké písně, která byla složena v té doby, kdy se příběh odehrával. Nemůžu knihu hodnotit jinak než následovně...

5/5

Co vy? Četli jste S. Kinga? Jaká je vaše nej kniha od něj?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře