Podivná knihovna - Haruki Murakami

11. srpen 2015 | 13.24 |
› 

Zdravím vás! Konečně jsem se po delší době dokopala k napsání recenze na tuto knihu. Rovnou říkám, že tato kniha pro mě byla velkým zklamáním, kdybych si jí vůbec nepřečetla, tak snad ani o nic nepřijdu.

Podivná knihovna -  Haruki Murakami

Vydáno v roce 2014 (originál 2005)
Nakladatelství Odeon
Přeložil Tomáš Jurkovič z japonského originálu Fušigi na tošokan
Počet stran 64

Pokud se vám někdy zdálo, že je knihovna nudné místo, tak to jste ještě nenavštívili knihovnu, jenž se zrodila v hlavě Murakamiho. Právě zde se odvíjí praktický celý děj knihy a čtenář neprozkoumá jiné místa než právě knihovnu, se kterou nás seznámí japonský mladík. Ten si sem jako každý večer jde vypůjčit nějakou knihu ke čtení, ale záhy se mění knihovna ve spletité bludiště, kde ho drží protivný dědek a odmítá ho pustit. Není zde však úplně sám, protože mu občas dělá společnost dívka, která nemluví a ovčí muž. Mladík se nakonec z tohoto bludiště vyplete za pomoci ostatních, ale jak už tak bývá zvykem – nic není jako dřív.

Můj popis obsahu se tentokrát dost podobá popisu děje, který k této knize najdete snad všude, ale zrovna zde se děj lépe popsat nedá.

Hrozně jsem se těšila, až si konečně přečtu nějakého Murakamiho a toto byl můj první kontakt s ním. Od chvíle, co jsem tuto knihu přečetla uteklo již mnoho dnů a já mám na toto dílo furt stále stejný názor. Vůbec jsem nepochopila, co tím dějem chtěl autor říci. Díky bohu, že jsem tu knihu měla přečtenou za pouhé odpoledne, protože jinak bych to považovala za opravdovou ztrátu času. Jsem z té knihy prostě zklamaná, tak snad mě nezklame Norské dřevo.

1/5

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Podivná knihovna - Haruki Murakami mixx 11. 08. 2015 - 15:52
RE(2x): Podivná knihovna - Haruki Murakami damn-girl 16. 08. 2015 - 20:57