První seznámení s The Sims 4

14. srpen 2015 | 17.29 |

Sims 4 by Alchemist10Opět vás zdravím. Jak jsem slíbila, tak nyní konám. Sims 4 už mám pár dní a konečně jsem se dokopala vyfotit svůj první dům, který jsem v této nejnovější verzi The Sims.

Všichni určitě víte, že jsem naprostý milovník Sims 2 a že se v té hře, co se stavění týče dokážu dokonale vyřádit. To stavění tam pro mě znamenalo asi naprosto nejvíce, protože v Sims 2 si dokážu postavit naprosto všechno co potřebuji včetně veřejně přístupných pozemků. Uvidíme, jestli si budu umět dokonale vyhrát i se stavebním režimem Sims 4. Já doufám, že ano. Zatím musím říct, že se s tím režimem docela peru a stavění mi moc nejde. Jako negativní také hodnotím fakt, že se mi nelíbí grafika samotných simníků, když na sobě nemají stáhnuté věci. Až ale bude velký výběr stáhnutých věcí, tak jejich zjev bude podle mého naprosto dokonalý! Naprosto dokonalé je i tvoření simíků samotných. Prostě to, že si můžete s celým tělem šoupat, jak chcete a nejste ničím limitování je naprosto bombastické. Navíc ta volba, jestli chcete kulturistu či anorektika (ano až takové extrémy jsou) se mi moc líbí a rozhodně to hodnotím jako plus. Jako plus také hodnotím, že si můžu vybrat, jak vysoké chci mít zdi a v jaké výšce chci mít okna. Zdrbla jsem tady grafiku simíků samotných, ale grafika okolí (města, přírody apod.) je super a nedá se jí nic vytknout. Na notebooku nemůžu grafické hodnoty hry nastavit na nejvyšší (mám je na středních hodnotách), ale i tak je ta grafika vážně super. Kdybych měla na průměrných hodnotách nastavené Sims 2, tak se z té grafiky asi pozvracím, což tady mi to nehrozí.
Jako velké minus hodnotím fakt, že mě nebaví za simíky hrát, protože tam je stále málo možností co s nima dělat, a tak se aktuálně spíše snažím učit stavět v novém režimu, který je sice dost podobný stavebnímu režimu v Sims 3, ale ty jsem nikdy nehrála - max tak dvě hodinky, což nic není. Také velice kladně hodnotím funkci, kdy něco postavím, zjistím, že to je malé a nemusím to celé bourat, ale prostě místnost jednoduše roztáhnu dle libosti nebo, že vezmu celou už postavenou místnost a přemístím jí někam jinám :-). To jsou asi základní body, které bych chtěla zmínit k samotné hře.

A teď bych vám ráda představila svůj historicky první dům, který jsem v této hře vytvořila a možná jste si i všimli, že jsem pro tuto hru vytvořila už i samostatnou rubriku :-). Berte to s rezervou, protože mně to stavění opravdu zatím moc nejde a veškeré možnosti, jak co postavit se teprve učím :-D.

Venek

Pohled od domu na město

Vnitřek domu


přízemí


pohled do vstupní chodby


obývací pokoj


jídelna s kuchyní


koupelna


první patro


chodba, či spíše sportovní areál


pracovna


ložnice

A co vy? Už jste zkoušeli The Sims 4, a jak se vám ta hra líbila?

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: První seznámení s The Sims 4 tlapka 15. 08. 2015 - 20:54
RE(2x): První seznámení s The Sims 4 damn-girl 16. 08. 2015 - 20:56
RE: První seznámení s The Sims 4 mixx 16. 08. 2015 - 14:54
RE(2x): První seznámení s The Sims 4 damn-girl 16. 08. 2015 - 20:56