Přírodní zabiják problematické pleti

16. srpen 2015 | 15.59 |

Jestli máte stejně problematickou pleť jako já a už máte pocit, že jste vyzkoušeli vše, tak já vám teď říkám - ne, rozhodně jste ještě nevyzkoušeli vše. Řeč bude dneska o malém přírodním zázraku, který jsem objevila na Votočvohozu (dnešní Vinted) a už je nějaký ten týden mou spásou.

Napadlo by vás, že naprosto obyčejný odvar z bobokového listu, který si uděláte během několika minut v domácích podmínkách vás zbaví problémů s pletí nebo ty problémy aspoň zmírní? Mě by to taky nenapadlo, ale už teď si bez tohoto odvaru nedokážu představit svou péči o pleť. Ta se mi díky tomuto zázraku zlepšila asi o 90% a já už si můžu dovolit chodit bez make upu. Konečně!

Jediným minusem této přírodní záchrany je snad jen fakt, že si ho člověk musí udělat sám a jedna várka vydrží tak čtyři dny a nedá se to nikde koupit. Je to ale naprosto jednoduchá a levná záležitost, jenž se sice musí dělat doma, ale je to během několika pár minut. Navíc vodička pleť nedráždí, zmírňuje obličej a ani nijak nevysušuje, ale i tak pleť zmatňuje. Nevěřila bych, kdybych nevyzkoušela, ale tohle vše píšu z vlastních zkušeností.

Už by to chtělo jen  recept, jak to uvařit, žj? Je to jednoduché. Budete potřebovat jen 3 až 5 listů bobkového listu (podle velikosti), 200 ml vody a nějaký plecháček či malý kastrůlek. Vezmete plecháček, hodíte do něj lístky bobkového listu a zalijete je vroucí vodou z rychlovarné konvice a dáte to na sporák, kde to budete ještě asi 10 minut vařit.
Pak už jen počkáte až vodička vychladne a můžete obličej a záda (či ostatní místa, kde máte akné) potírat vatovými tamponky. Takto připravený odvar uchovávám v lednici v uzavíratelné krabičce a vařím nový každý čtvrtý den. Vodičkou se potírám každý večer a předtím se odličuji a myji obličej antibakteriálním mýdlem, které je určené na pleť. Výsledky jsem viděla už během prvního týdne používání.

Tak co? Znáte tento zázrak? Budete ho zkoušet?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Přírodní zabiják problematické pleti tlapka 16. 08. 2015 - 18:59
RE(2x): Přírodní zabiják problematické pleti damn-girl 16. 08. 2015 - 20:54
RE(3x): Přírodní zabiják problematické pleti tlapka 16. 08. 2015 - 21:24
RE: Přírodní zabiják problematické pleti sigrun 20. 08. 2015 - 23:29
RE(2x): Přírodní zabiják problematické pleti damn-girl 20. 08. 2015 - 23:30
RE: Přírodní zabiják problematické pleti boudicca 21. 08. 2015 - 17:26