Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

27. září 2015 | 15.04 |
› 

Zdravím vás. Je neděle odpoledne, naši nejsou doma a já si užívám pohodový časi. Poslouchám Imagine Dragons a říkám si, že bych mohla využít svého volného času, abych napsala recenzi na knihu Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti od R. Riggse.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti - Ransom Riggs

Vydáno v roce 2012 (originál 2012)
Nakladatelství Jota
Přeložila Bronislava Grygová z anglického originálu Miss Peregrine's home for peculiar children
Počet stran 360

Kniha je napínavé fantasy vyprávění , které se točí kolem podivného ostrova, sirotčince, který nahání strach a kolem podivného života dědy a jeho vnuka Jacoba, který nás s celým svým příběhem seznámí. Jacob celé své dětsví tráví z velké části se svým dědečkem Portmanem, který mu vypráví o sirotčinci, kde jako mladý vyrůstal a seznamuje ho také s dalšími dětmi, které tam s ním vyrůstali také. Děti ale nejsou jentak obyčejné a děda Portman to má podložené i fotografiemi, které si s Jacobem prohlíží. Čím víc ale Jacob stárne, tím méně těmto příběhům věří. K fotografiím se Jacob vrací ve chvíli, kdy mu dědeček Portman zemře za podivného sletu událostí uprostřed lesa a přísahá mu, že ho zabili příšery. V den svých šestnáctých narozenin ale dostává knihu, kde je ukrytý dopis od slečny Peregrinové a jemu začíná být všechno jasné. Proto se vydává se svým otcem do Anglie, aby tuto ženu vypátral.

Hrozně moc jsem se na knihu těšila, a když jsem jí na začátku léta objevila v knihovně, neváhala jsem ani chvilku a vypůjčila si ji domů. První polovinu knihy jsem docela hltala a děj mě moc bavil, ale pak mě začal víc a víc unavovat a já se nemohla dokopat do čtení a těšila se na chvíli až knihu dočtu a budu moct jít na další. Ani nedokážu pořádně popsat, proč se tak stalo, že mě jedna polovina bavila moc a druhá vůbec. Těžko říct. Na obranu autora ale musím říct, že provázat veškeré fotografie, které v knize jsou  s příběhem je naprosto geniální nápad a já se s ním ještě nikdy předtím nesetkala. Toto hodnotím naprosto kladně.
Zrovna dnes jsem se dočetla, že filmovou předlohu má režírovat Tim Burton a musím říct, že se na to začínám docela těšit, protože Burtonovo umění je naprosto úžasné.

Knihu bych ráda doporučila lidem, kteří mají rádi tajemno a fantasy.

3/5

Co vy? Znáte tuto knihu? Četli jste ji? jak se vám líbila?

Zpět na hlavní stranu blogu