Dámy a pánové, je to tady! SKÓRUJU!

15. říjen 2015 | 16.51 |

Ahoj všem. Tohle bude jeden z těch delších článků, ve kterých se budu chlubit a vykecávat. Jojo, jak hanebné. Já ale prostě musím, jelikož jsem dostala dvě naprosto boží nabídky! Chňo, chňo a CHŇO!

Minulý týden jsem si tak víkendu znuděně klikala všechno možné na internetu - prostě surfovala po různých stránkách. Najednou mi ale zapípal telefon, že mám nový email (ano, všechno mám propojené do telefonu). Ihned jsem ho tedy otevřela a koukám a pak se to koukání během štění změnilo v zírání :-D. Psal mi jeden chlápek, který před víc než půl rokem rozjel absolutně úžasnou hudební databázi (plus je tedy tvůrce českých fanouškovských stránek o Eminemovi), kde si fanoušci můžou přidávat své oblíbené kapely, recenzovat alba a různé další blbůstky s tímto spojené. V emailu mi chválil fanouškovské webovky od milovaných Green Day, které jsme vytvářela společně se svou kamarádkou a společně na nich teď pracujem. Chválil mi mou usilovnou práci na těch webovkách a chválil webovky samotné.
Musím říct, že to bylo poprvé v životě, co mi vyseknul poklonu člověk, který naprosto dokonale ví, o čem ta práce je a pro mě ta poklona znamenala hrozně moc a ještě teď znamená. Ihned jsem mu odpověděla na email, kde jsem vřele poděkovala, a také mu zcela upřímně pochválila jeho práci, protože se mi také moc líbí, a tak nějak jsem se rozepsala ještě o těch hudebních strákách, kde dělám redaktora a psala vcšechno možné o hudbě. Slovo dalo slovo a mi si vyměnili ještě nekolik emailů, kde jsme si vzájemně popsali svou hudební mánii a veškerou práci kolem hudby. Nebudu to dále okecávat! Po pár emailech mi nabídl práci s tím, že na ty své stránky hledá hudební redaktory a že si četl několik mých článků a můj styl psaní mu tam naprosto pasuje plus navíc se mu líbí mě zapálení, že je vidět, že tím opravdu žiju. Neváhala jsem a kývla bez přemýšlení, co to bude obnášet. Emoce mě vystřelily někam do vesmíru ve chvíli, kdy mi ještě přispal, že ta práce bude samozřejmě placená. To znamená - bude ze mě můj vysněný hudební redaktor! Další odměnou pro mě byla chvíle, kdy mi ještě napsal, že mě si dokáže představit, že by si mě objednal na psaní PR článků! Moje sebedůvěra vzrostla!

Další gól se odehrál včera večer. Vím o tom už delší dobu, ale až teprve včera jsme se setkali a plácli si na to ruce. S kým jsem se sešla? S jedním houslistou (učí na housle mou malou sestřenku). Je to hudebník, který je také i fyzioterapeut a na hudbu má zaměřenou i svou terapii. Před pár týdny si jentak po hodině houslí povídal s mým tetou a strejdou a společně vymysleli nápad, že by se jeho um měl nějak cíleně využít a že by mohl jezdit po domovech důchodců, kde by dělal houslové koncerty, které by spojil i s tou terapií apod.
Jak tak přemýšleli, tak došli k tomu, že to sám nezvládne a že to chce nějakého člověka, který by ty koncerty plánoval a zařizoval veškeré ty věci kolem toho. No a tak mu má teta podstrčila mně s tím, že já se o jednu kapelu už starám, jsem samostatná, spolehlivá a je na mně vidět, že mě ta práce baví.

Houslista nebyl proti a řekl, že to tedy stojí za to se poznat, a tak jsme se včera tedy viděli poprvé. Takže jsem aktuálně manažerem Five Minutes Late a zároveň manažerem sólového houslisty s tím, že houslista si už od prvních chvil stojí za tím, že mi za mou odvedenou práci bude platit. Domluvili jsme se tedy na 20% ze zisku - naprosto adektvátní taxa, kterou si manažeři za tuto práci berou :-). Takže chachááá - další a snad i mlj největší sen v životě je splněn - jsem placeným hudebním manažerem.

Plně si uvědomuju toho, že ani jedna z těchto činností mě neuživí a že placený manažer houslisty není placenbý manažer rockové kapely, ale nějak se začít musí. Nemůžu ty pomyslné schody vyběhnout hned a na první zátah. To prostě nejde, není to reálné, ale já už teď absolutně vidím, že to, o čem jsme ještě před rokem jen tiše snila a hrozně moc si to přála, ale byla smířená s tím, že se mi nikdy nepoštěstí a že moje největší životní sny jsou v mých sférách sci-fi jsou teď skutečné! Nevím, jak je to možné, že to tak najednou přišlo, ale jsem za to neskutečně šťastná a vděčná! :-)

PS: Green Day a jejich Warning, kterou už nějakou tu dobu používám jako svou oslavnou hymnu, když se mi něco povede, protože ten text té písničky je naprosto výstižná.

 I've been waiting a long time  (Dlouho jsem čekal)
For this moment to come
(Až přijde tahle chvíle)
I'm destined for anything at all
(Jsem předurčený úplně ke všemu)

...

Well I'm so much closer than (No, jdem o hodně blíž než,)
I have ever known...
(Jsem kdy myslel)
Wake up!
(Vstávej!)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Dámy a pánové, je to tady! SKÓRUJU! tlapka 15. 10. 2015 - 19:40
RE(2x): Dámy a pánové, je to tady! SKÓRUJU! damn-girl 16. 10. 2015 - 15:47
RE: Dámy a pánové, je to tady! SKÓRUJU! alienor 15. 10. 2015 - 19:55
RE(2x): Dámy a pánové, je to tady! SKÓRUJU! damn-girl 16. 10. 2015 - 15:48
RE: Dámy a pánové, je to tady! SKÓRUJU! lvice 18. 10. 2015 - 14:09
RE: Dámy a pánové, je to tady! SKÓRUJU! boudicca 27. 10. 2015 - 23:12
RE(2x): Dámy a pánové, je to tady! SKÓRUJU! damn-girl 01. 11. 2015 - 17:54
RE: Dámy a pánové, je to tady! SKÓRUJU! rebarbora 01. 11. 2015 - 17:40
RE(2x): Dámy a pánové, je to tady! SKÓRUJU! damn-girl 01. 11. 2015 - 17:55