Pět let uteklo jako voda

2. listopad 2015 | 16.33 |
› 

Ahojte. Začátkem října to bylo pět let od doby, co jsme založila a začala psát tento blog. Ta doba neskutečně rychle utekla a já si připadám, jako kdyby to bylo včera a ono to je místo toho už pět let. Neskutečně dlouhá doba.

Úplně si vzpomínám, proč jsem si tento blog zakládala. Vím, že v té době na tomto serveru měla blog má dávná kamarádka a mně se ten systém moc líbil. S kamarádkou už asi třetí rok nejsem v kontaktu. Měla nějaké rodinné problémy, ze kterých se poté vyklubaly i její zdravotní, bydlela na druhé straně republiky a v tu dobu pro ní prostě bylo nejlehčí mě prostě vypustit. Možná to někdo bude vidět jako sobecké, ale já ji na jednu stranu chápu. Ta atmosféra asi musela být vážně hrozná a ona v tu dobu nevěděla, co dělat a nechtěla svými problémy zatěžovat někoho jiného. Jak to vím? Před pár lety po hodně dlouhé době  nebavení se jsem jí na internetu vystopovala a napsala jí email, protože jsem to chtěla nějak uzavřít. Neumím odcházet od uzavřených věcí. Takže mi pár řádek napsala a poté jsme si ještě párkrát napsali, a tak to opět zůstalo otevřený a já to v sobě otevřený stále mám a občas mě to ještě zabolí, protože já toho člověka měla hrozně moc ráda a vlastně asi i ještě stále mám. Bohužel už nemám sílu na to, psát jí znova - nechci otravovat nebo tak.
Možná si říkáte, co to tady teď plácám, ale bez bych na tomto serveru prostě nebyla a vy byste mě neznali. Já před pěti lety měla takové to klasické pubertální období, kdy vás všechno štve a měla jsem takovou tu podzimní depku a prostě jsem se občas chtěla někde vypsat. Blog jsem v tu dobu měla. Byl na blog.cz a byl o Green Day a já nechtěla své nálady a "problémy" cpát tam. Tady se mi líbilo a bylo jistý, že mě tady nikdo nezná (to že už nějakou dobu nejsem mezi vámi anonymní to už víte, ale jinak stále... o mém blogu z mého okruhu lidí ví asi pět lidí a nikdo jiný). Založila jsem si tedy blog na pise.cz a svou přezdívku Damn-girl jsem zvolila dle své nejoblíbenější písničky v té době, protože jsem si jako taková damn girl připadala - ta písnička je Damn girl a je od The All-American Rejects. Další návrh na mou přezdívku, kdybych nebyla Damn girl by byla Nightmare, ale nakonec to padlo, protože jestli si má pamět dobře vzpomíná, taková přezdívka už byla zabraná.

Tak vznikla Damn-girl a její v té době naprosto pubertální blogový svět s hroznejma "problémama" zakomplexovanýho puberťáka. Titulky byly v angličtině, protože se mi to zdálo víc in, ale postupem času jsem zjistila, že čeština je krásný jazyk a já ho miluji i v případě, že moc dobře vím, že mi dělá problém češtinu ovládat. No a jak jsem spěla já, tak spěl i můj blog a dnes vypadá přesně takto. Stále je docela pravidelně aktualizovaný, autorka vyspěla (aspoň doufá, že to tak vidí i ostatní), plní si nějaké ty sny, ale už moc dobře ví, že vždycky v ní bude dřímat za určitých okolností ten klasický puberťák, protože ona kolikrát prostě být vážná neumí a jejím poznávacím znamením je černý humor, i když to tady tak nevypadá. V reálu je ale strašný a jsem za to kolikrát od vlastní rodiny káraná, já ale jiná být neumím. A na blogu se postupně začli objevovat články, které jsou takovým pravidelným měsíčním pravidlem a já je mám osobně moc ráda - moje hudební top 5 nejposlouchanějších skladeb, (ne)malé radosti, a také by se to samé dalo říct o hláškách z mého okolí. Jinak se tu také postupně začly objevovat recenze na filmy, knihy, kosmetiku, mnou prožité akce či úlovky fotografií, které se mi povedly. Občas se tu objeví nějaký ten článek o Sims 2/4, mé postřehy ze živora a další. 

To by bylo závěrem tak vše, co jsem o blogu ke svému výročí chtěla napsat. Musím říct, že jsem hrozně moc ráda, že můj blog funguje zrovna tady, protože se mi hrozně líbí naše úžasná komunita a já bych vás mohla označit snad i za přátele. Ano, jste takoví moji přátelé a jste hluboko v mém srdci jako tento blog, ve kterém už je hodně velká část mého já a také toho vašeho.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Pět let uteklo jako voda iwettexd 02. 11. 2015 - 21:27
RE(2x): Pět let uteklo jako voda damn-girl 02. 11. 2015 - 21:44
RE: Pět let uteklo jako voda tlapka 05. 11. 2015 - 11:38
RE(2x): Pět let uteklo jako voda damn-girl 05. 11. 2015 - 21:15
RE(3x): Pět let uteklo jako voda tlapka 07. 11. 2015 - 09:48
RE: Pět let uteklo jako voda boudicca 12. 11. 2015 - 22:56