TOP 5

8. listopad 2015 | 10.25 |
› 

Zdravím. Na neděli si vždy nechávám nějaké ty oddychovější články, pokud to aspoň trošku jde, a tak bude dnešní dobrou volbou má oblíbená hudební TOP 5 za poslední měsíc. A dnes vám můžu zaručit, že to bude opravdu různorodé. Tak... jste připraveni?

The Verve - Sonnet

Na hodně písniček teď nejvíc přicházím díky poslouchání RockZone rádia během své pracovní doby. Tak nějak tuším, že tuhle písničku podvědomně znám, ale až teď mě chytla. Jak jsem ji slyšela právě na RockZone, tak mi v tu chvíli tak krásně pohladila uši, že jsem si ji prostě musela vypátrat a poslouchat znovu a znovu. Je prostě krásná, a tak nějak mě uklidňuje.


Coldplay - Every Teartrop Is A Waterfall 

Coldplay nijak do hloubky neznám a nikdy jsem po nich cíleně nepátrala a nestahovala si celé jejich diskografie, i tak ale mám od nich hned několik písniček, které naprosto miluji a nedám na ně dopustit a snad nikdy se mi neohrají. Tohle asi bude jedna z nich. Už vlastně ani nevím, kde jsem k ní přišla, ale fakt ji můžu. Je dokonalá a plná energie a ta energie z té písničky sálá hned od prvních tónů a to považuji prostě za dokonalé a bezchybné.


Green Day - X-Kid

Moji milovaní. Moji Green Day. Dlouho jsem je neslyšela, ale poslední měsíc jsem v telefonu vylovila tuhle písničku a po pár dnech zjistila, že si ji přehrávám stále dokola a nedá mi pokoj :-D. Hrozně se mi tam líbí hned několik částí textu - "You're not so young, but you're still dumb." nebo "I fell in love, but it didn't catch your fail." Mám ji moc ráda. Vlastně, když ji poprvé vydali, tak už jsem ji měla moc ráda. Jakoby tam na mě dýchaly vlivy hudby z nějakých 60. let a ty já mám ráda.


Simple Plan feat. Natasha Bedingfield - Jet Lag

Simple Plan! Ty jsem před několika lety taky hrozně milovala a tenhle měsíc jsem si na ně, nevím proč, vzpomněla a objevila tenhle novější song a úplně mě dostal. Navíc ten vokál N. Bedingfield mi tam naprosto pasuje.


David Guetta feat. Kid Cudi - Memories

Možná, že byste to nečekali, ale já si Guettu občas pustím a tohle je srdcovka. Za její připomenutí můžou tentokrát kluci z kapely. Bubeník ji posledně behem balení před odchodem pustil ve zkušebně do těch obrovských zesilovačů a to bylo prostě áááá. Úžasný! Bylo hrozně vtipný na všech pozorovat, jak jim ta písnička přivádí obrovskou chuť tančit a hýbat se :-D. Takže mi teď straší v hlavě právě tohle a už pár dní to nechce pryč :-D. Tahle písnička je u mě úžasným příkladem toho, že když mám dobrou náladu a chuť, tak jsem otevřená veškerým hudebním stylům.

Vybrali byste si tentokrát i vy? Co za poslední dobu posloucháte nejvíc?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: TOP 5 tlapka 02. 01. 2016 - 20:40