Co dal a vzal rok 2015

5. leden 2016 | 21.35 |

Všem krásný večer.

Venku nám tady v Praze už druhý večer krásně sněží a já jsem z toho nějak neuvěřitelně šťastná. Opravdu se začínám naprosto zamilovávat do té zimy a zasněžené přírody. Vypadá to naprosto krásně. O tom ale dnešní článek nebude.

Ráda bych nějak vyhodnotila, co mi ten rok 2015 dal a co mi vzal. A myslím, že tentokrát budou vážně převažovat ty pozitivní věci. Chci říct, že tohle byl zatím podle mě ten nejpovedenější rok a já jsem si ho vážně užila.

Hned v lednu jsem se stala oficiálně hudebním redaktorem a tím se i splnil jeden z mých největších snů. Díky tomu jsem behem roku poznala opravdu hodně nových a především dobrých kapel a nechyběly ani ty koncerty a že jich bylo opravdu hodně - Gerard Way, Against Me!, Rise Against, HIM, Interpret neznámý, The Snuff, a především Papa Roach. Hned v únoru jsem pokořila další metu - stala jsem manažerem kapely a poznala díky tomu čtyři naprosto úžasné lidi, které mám hrozně ráda a ze svého srdce je nikdy nesmažu. Budou tam patřit vždy, protože díky nim jsem pokořila ten největší sen. Díky nim jsem tedy objela ještě dalších x koncertů, kde hráli oni. Také jsem se díky nim vrátila k focení - začala jsem místo přírody a zvířat fotit koncerty, což mi pomohlo zjistit, že mi to vlastně docela jde, ač se to považuje za jednu z nejtěžších fotografií. Asi skrytej talent. Víc než půl roku jsem byla šíleně zamilovaná. Sice to nevyšlo jelikož to bylo jednostranné, ale jak jsem již říkala v pár předešlých článcích, ten člověk mě toho naučil hrozně moc a přitom to vůbec netuší, takže i tak odehrál v mém životě velice důležitou roli. 
Poprvé v životě (mám se stydět?) jsem zažila takovou party, kdy jsem se z ní vrátila až druhý den po obědě, ale opět to za to stálo :-D. Opila jsem se za ten rok tolikrát až mi je z toho hanba, což se ty roky předtím také nedělo :-D. Obešla jsem v druhé polovině roku i dva pohovory. Jak již víte, v domově důchodců se mi nelíbilo a to to místo bylo jisté. V Dektrade jsem neudělala ty jejich úžasný testy, ale za to mi tuhle náš bubeník, co tam pracuje řekl, že mluvil s tou personalistkou a prý jsem na ni udělala obrovský dojem, působila jsem schopně a sympaticky a bylo jí prý fakt líto, že jsem těmi jejich testy neprošla. Mocná síla ale věděla, proč jsem neprošla, protože ta pobočka se nakonec vůbec neotvírá a to věřte, že by mě to mrzelo daleko víc, kdybych už byla vybraná. Ke konci roku se trošku otřásly základy i v práci - hlavní kuchařka, na kterou je spoleh podala výpověď. Aktuální scénář, který nás čeká od února vypadá dost děsivě, ale nechme se překvapit. Tak se v druhé polovině roku rozhodlo, že se do roka stěhuju od našich do svého - stále se těším hrozně moc. Asi nic úplně negativního se během roku neudálo, když nepočítám, že se stále nenašla drahá polovička, kde by přeskočila jiskřička na obou stranách. Ještě jednu velkou věc jsem zdolala závěrem roku - stala jsem se šéfredaktorem našeho Monster Musicu.

Když nad tím tak zpětně přemýšlím, nikdy jsem nesnila o tom, být šéfredaktor. Redaktor ano, ale šéf ne. Nutno říct, že toho kroku nelituji a hrozně mě to baví :-) a vlastně jsem si docela dost sedla s majitelem. On je sice ze mě docela hotový - sedla jsem mu až moc :-D, ale to mi asi i trošku přihrává do karet xD Také jsem dostala nabídku ještě na jednu spolupráci. Teda vlastně dvě. Tou první je další hudební server, který je ještě, dá se říct v plenkách. A dostala jsem nabídku na manažerku (placenou) pro houslistu. Tuto věc jsem po dlouhém rozmýšlení před pár dny pustila. Pán nejevil vůbec žádné zapálení do činnosti a pro mě to bylo v tu chvíli jen ztráta času. Také nás vlastně na konci roku opustil kytarista v kapele. Nu, doufám, že brzo bude nový.
Během roku jsem i docela pravidelně četla. Přečetla jsem dohromady 9 knih, což dělá dohromady 2 706 stran, jak jsem to počítala (průměrně cca 225 stran za měsíc). Jako nejlepší knihu hodnotím Zlodějku knih a jako nejhorší Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Aktuálně přemýšlím, zda-li se zapojit do Čtenářské výzvy 2016, nebo ne.

A jaké mám cíle do tohot roku? Musím říct, že vlastně vůbec žádné. Pokud nepočítám zhubnutí aspoň o 5 kg, ale takový cíl tady mám už třetí rok, takže to nic. Jinak mě ale nic nenapadá, a tak se nechám překvapit, jak to půjde jako během roku minulého.

Celý rok jsem si náramně užila. Doufám, že vy také.

Jaký byl ten váš rok?

Tato písnička mi během roku hrála hned několikrát. Pouštím si jí pokaždé, když se mi povede něco, na co jsem čekala hrozně dlouho, protože přesně o tom ta písnička je... Snad bude tento rok hrát také tak často!

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Co dal a vzal rok 2015 rebarbora 06. 01. 2016 - 08:36
RE: Co dal a vzal rok 2015 tlapka 06. 01. 2016 - 11:28
RE: Co dal a vzal rok 2015 damn-girl 07. 01. 2016 - 22:08
RE: Co dal a vzal rok 2015 boudicca 24. 01. 2016 - 14:24