Mé diáře

7. únor 2016 | 17.25 |

Zdravím vás. Článek o diáři na rok 2015 a na rok 2016 slibuju už hrozně dlouho a dnes si konečně budu moct tento článek odškrtnout, protože vám je dnes představím.

Takto vypadají mé diáře. Ten nalevo byl pro rok 2015 a ten napravo je pro tento rok.

Diář pro rok 2015

Sehnat takový diář, který by mi na rok 2015 vyhovoval vzhledově i rozvržením dnů bylo naprosté peklo. Buď se mi nelíbil design či rozvržení. Když jsem nějaký takový vyhovující našla, tak naopak byl hrozně drahý a já za něj nechtěla dát takové peníze. Nakonec jsem měla tento diář jen díky kamarádce, která mi ho koupila v Anglii a měla se mnou zlaté nervy. Poslala jsem jí totiž, jaké mám očekávání na svůj dokonalý diář a ona mi poté xx diářů po obchodech nafotila.
Nakonec jsem si vybrala tento a byla jsem s ním vcelku spokojená. Hlavní nevýhodou ale bylo, že byl anglický a já musela dopisovat veškeré jména, svátky a významné dny. Rozměr je A5 a byl týdenní - pro mě naprosto vyhovující, ale přece jen je na mě ta A5 docela velká a neskladná, když si chci vzít nějakou menší tašku.

Nebyl ani drahý, nedala jsem za něj ani stovku. Papírnictví a knihkupectví by si v naší zemi mohli vzít příklad, protože krásný, dobrý a levný diář tady moc k sehnání není :-D.

Diář pro rok 2016

Pro tento rok sehnat diář bylo taky něco. Vím, že jsem chtěla nějaký, který má menší rozměr než A5, aby byl nejlépe týdenní s tím, že na levé stránce by měl dny a na pravé poznámky. Nepovedlo se. Takže svůj diář pro tento rok jsem úplně náhodou objevila v Kiku, a také mě nestál ani stovku a bylo na výběr hned z několika barev. Co si pamatuji, tak zelená, tmavě modrá a žlutá. Mně se nejvíce líbila tahle modrá. Navíc nestál ani stovku. Na začátku jsem se bála toho denního rozvržení, že třeba na něco zapomenu, ale nakonec mi to nedělá problém. Je menšího formátu než A5 a tlustší, ale to mi zas tak nevadí. Přijde mi lépe skladný než diář předešlý.

Tento diář jsem si vyšperkovala hned v několika věcech. Na zadní desky jsem si vytvořila kapsičku, kam si můžu vkládat nějaké vizitky apod. - naprosto geniální výmysl. Především jsem chtěla mít aktivity na první pohled nějak inteligentně rozdělené, abych hned věděla, co mě čeká. Nakonec jsem to vyřešila pomocí barev. Zelenou barvou píšu koncerty, které jezdím s klukama, fialová barva slouží na psaní veškerý poznámek okolo MonsterMusicu (kdo měl a kdy napsat jaký článek, kdy mám komu zažádat o akreditaci, kdy mám napsat jaký článek atd.), červeně napsané věci jsou pracovní a ostatní důležité věci - doktoři, termíny zastupitelstva, něčí narozeniny. Oranžovou barvu používám, když si do diáře píšu nějaké tipy, co si poslechnout, koupit nebo na co se podívat a modrá barva je na ostatní věci - ostatní termíny koncertů, na které chci jít, akce s kamarády nebo také i termíny zkoušek kapely.

Poslední takovou tečkou je ten zelený pruh na deskách. Úplně modrý diář se mi zdál docela smutný, a tak jsem kraj desekpřelepila dekorativní páskou.

Musím upřímně říct, že tohle barevné rozvržení mi moc pomáhá se v diáři orientovat a s aktuálním diářem jsem daleko víc spokojeněšjší než s tím předešlým.

Také vás na konci roku jímá hrůza, že zase budete muset shánět ten váš dokonalý diář?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Mé diáře tlapka 07. 02. 2016 - 17:47
RE(2x): Mé diáře damn-girl 07. 02. 2016 - 17:49
RE: Mé diáře hroznetajne 09. 02. 2016 - 09:46
RE: Mé diáře boudicca 19. 02. 2016 - 08:03