TOP 5

4. březen 2016 | 16.12 |
› 

Zdravím vás. Máme krásné slunečné páteční odpoledne (tedy aspoň tady u nás na Praze východ). Uplynul nám další měsíc jako voda a já tady jsem s hudební únorovou Top 5. Zajímavostí je, že tentokrát na plné čáře vyhrála česká hudba. Tak ať už to dále nezdrřuju, tady to je.

Mandrage - Ona se smála

Kde jsou ty časy, když jsem ofrňovala nos nad Mandrage. Poslední měsíc je ale poslouchám docela dost (hlavně tu novou tvorbu). Vlastně jsem je začala poslouchat díky jejich dredatýmu kytaristovi, který se mi hrozně líbí - Pepa Bolan :-D. Tahle je jejich nová a bohužel na ní ještě nemají videoklip a já doufám, že bude. Prvně jsem jí slyšela v rádiu v autě cestou do práce a miluju jí hned od začátku. Přijde mi hrozně optimistická. Chystám se na jejich březnový pražský koncert! :-)


Slza - Lhůta záruční

Už jsem jí sem v únoru dávala k jednomu článku. Ten text je famózní a já ho vlastně úplně pochopila až teď. Docela hraná písnička v mém playlistu tento měsíc. Čím to bude? Z dob, kdy jsem přemýšlela, jestli to vzdát nebo ještě bojovat. Teď už vím, že bojovat byla chyba, ale chybama se člověk učí!


Fall Out Boy - Favorite Record

Miluju Fall Out Boy, jen se akorát stále nedokážu rozhodnout, jestli mám raději jejich starší tvorbu před rozpadem nebo tu po comebacku. Tohle je ta tvorba nová a nějak mi tenhle song před pár dny uvízl v hlavě a už nepustil. Uvízl mi tam díky tomu zpěvnému začátku.


Tomáš Klus - Nina

Tomáš Poklud nebo Pokus, jak říká můj tatík, který ho úplně nesnáší a já nad ním také občas ohrnuji noc... pravda, pravda. Tahle písnička ale byla má nejhranější v době smiřování se s neúspěchem a že jsem si u toho textu několikrát pobrečela. Teď se tady tomu usmívám. Od toho jsou ale všechny ty vzpomínky tak krásná věc, i když všechno nebylo nejlepší a něco kolikrát nedopadlo dobře, stejně je občas krásný vědět, že určitých pár schvil jste byli pro někoho tím středobodem.


Macklemore & Ryan Lewis - Can't Hold Us feat. Ray Dalton

Nesnáším featy, protože mají vždycky hrozně dlouhý název! Chocho, hrozně rytmická písnička pro moje uši. Zní na mě hrozně bojovně a hrozně se mi to líbí. Macklemora asi moc lidí nemusí a ani já netuším, co jsem na něm začla vidět (žeby blond vlasy a světlé oči? :-D), ale poslouchám ho teď několikrát denně a právě tenhle song si mě dostal jako první.
A navíc se mi hrozně líbí ten videoklip. Mám kolikrát pocit, že Macklemore má v některých momentech úplně rozdílné náměty videoklipů než mají ostatní. Taky se mi hrozně líbí to jeho frázování. Mám pro něj teď prostě slabost no! :-D

A to je dnes vše. Doufám, že vás něco z mého výběru zaujalo :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: TOP 5 tlapka 05. 03. 2016 - 18:24
RE(2x): TOP 5 damn-girl 05. 03. 2016 - 19:05