Muž jménem Ove - F. Backman

17. duben 2016 | 15.51 |
› 

Photo from carolc1039Mám přečtenou další knihu. Tou je Muž jménem Ove, která má už nespočet fanoušků, takže ani já jsem se jí nemohla vyhnout a rozhodně nelituji času stráveného nad touto knihou, protože byla prostě úžasná. Více se dočtete v recenzi níže.

Vydáno v roce 2014 (originál 2012)
Nakladatelství Host
Přeložila Jitka Herčíková ze švédského originálu En man som heter Ove
Počet stran 334

Muž jménem Ove - Fredrik Backman

Tragikomický příběh 59 letého muže, který se snaží všemožnými způsoby odejít z tohoto světa, ale někdo z jeho sousedství, mu neustále kazí plány. Poutavý příběh popisující přátelství a oddanou lásku v humorném a zároveň i tragickém podání. To je přesně Muž jménem Ove. Muž, jenž si ráno vaří pořádnou kávu, protože nikdo jiný už takovou uvařit neumí a chodí na každodenní pochůzky po své čtvrti, kde žije, aby zkontroloval pořádek a dodržování pravidel.

Na knihu jsem poprvé narazila v internetové diskuzi a podle veškerých názorů, na ni, jsem byla rozhodnutá, že se určitě líbit mamce. Knihu jsem ji tedy při nejbližší návštěvě knihkupectví koupila. Podle jejího vyprávění (bez obsažených spoilerů) jsem moc dobře tušila, že kniha se nevyhne ani mně, protože si ji budu chtít přečíst sama.
Vůběc jsem nevěděla do čeho jdu, krom humorně pojatého příběhu o nevrlém staříkovi plném zloby. Ono ale úplně o tom ta kniha není, jak jsem během pár chvil čtení zjistila. Nejdříve jsem se totiž s každou další stranou smála víc a víc, protože jsem v Ovem poznávala svého taťku, jen o deset let mladšího. Čím více jsem se ale prokousávala celým příběhem (a že to šlo lehce), tím víc celá zápletka přišla smutnější a smutnější a já si Oveho opravdu zamilovala. Prvně se zdá, že nemá vůbec srdce a je necitlivý, on ho ale má daleko větší a otevřenější než kdokoliv jiný... jen ho člověk musí poznat.

Musím konstatovat, že kniha je napsána stylem, který jsem ještě předtím nikde jinde nepotkala. I konec končí špatně, ale vlastně i dobře. Jde o to, z jakého úhlu se na to celé díváte. Rozhodně se ale knížka čte s naprostou lehkostí. Jen se připravte na to, že jednu kapitolu budete hýkat smíchy a během druhé si budete utírat oči a zadržovat pláč.

5 z 5

Četli jste tu to knihu nebo se na ni chystáte? jak se vám líbila?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Muž jménem Ove - F. Backman movies-and-tvshows®pismenkuje.cz 01. 05. 2016 - 17:11
RE(2x): Muž jménem Ove - F. Backman damn-girl 01. 05. 2016 - 17:25
RE(3x): Muž jménem Ove - F. Backman movies-and-tvshows®pismenkuje.cz 01. 05. 2016 - 17:42