Revival - S. King

1. květen 2016 | 15.53 |
› 

Tentokrát přicházím s knižní recenzí. Mám úžasnou kolegyni a vzájemně jsme si vyměnily několik knih ke čtení. Právě tahle kingovská je jedna z nich, a jak už u mě bývá pravidlem - na každou knihu, kterou přečtu píšu recenzi. Dneska bude tedy na knihu Revival, jenž patří mezi nejnovější díla tohoto autora hororů.

Revival - Stephen King

Vydáno v roce 2015 (originál 2014)
Nakladatelství Beta - Pavel Dobrovský
Přeložila Linda Bartošková z anglického originálu Revival
Počet stran 320

Příběh začíná ve chvíli, kdy se do malého amerického poklidného městečka přistěhuje kněz se svou rodinou a s jako prvním obyvatelem se poznává s malým Jamiem ze sousedství, který si zrovna hraje s vojáčkama před domem... Jednoho dne ale potkává Jacobsovu (kněz) rodinu strašlivá tragédie, při níž mu zemře manželka a jeho malý syn. Po této události mladému knězi bouchnou nervy a přednese strašlivé kázání, po němž je nucen se vzdát své funkce a přestěhovat se. Celé město ho zavrhlo, ale jediný, kdo mu zůstává věrně po boku je malý Jamie, který se s ním přichází rozloučit a v tu chvíli ještě netuší, že jeho dospělý přítel mu bude jednoho dne ještě osudný a jejich životní cesty se za tu dobu protkají ještě několikrát, přičemž odhalí, co děsivého se skrývá za jeho příliš velkým zájmem o elektřinu.

Revival dle anotace spadá pod horor, sci-fi a fantasy zároveň a já se bála, že mě kniha nebude bavit - navíc to téma té elektřiny. Přinesla mi ji ale kolegyně, tak proč tomu nedát šanci? Začátek mě opravdu tolik nebavil. Celé se to však zlomilo asi v polovině knihy, kdy Jamie začal dospívat a poté se z něj stal mladý dospělí. Hltala jsem stráku po stránce, jak příběh začínal nabírat na obrátkách. Navíc sklouznul do vyprávění o potulném muzikantovi, to mě bavilo. Těšila jsem se tedy na konec knihy. Ten mě ale bohužel zklamal. Čekala jsem od konce něco víc... to se nedostavilo. Revival byl mou třetí knihou od tohoto mistra děsivých příběhů (rozhodně ne poslední) a nedá se mu odepřít jeho umění vyprávět příběh.

3 z 5

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Revival - S. King primula 01. 05. 2016 - 18:36