TOP 5

7. květen 2016 | 23.59 |
› 

Zdravím! Měla bych asi spíš sedět nad recenzí k albu, kterou mám napsat. Dostala jsem totiž během týdne hned dvě zásilky. Tou první bylo debutové album kapely Rituály, u kterého jsem u vydavatele uvolila, že na to k nám na stránky sepíšu recenzi a tím druhým je koncertní DVD od kapely Harlej - také zasláno na recenzi.
Teď tady sedím nad tím albem a něco už jsem sepsala, ale asi se mi to musí ještě rozležet v hlavě a prostě mi aktuálně nejde dostat na papír to, co bych chtěla mít v tom článku.
Takže to je tedy ideální stav na to, sepsat svou hudební top 5 za měsíc duben! :-)

Fall Out Boy - Miss Missing You

Po nějaké době jsem se opět vrátila k poslechu Fall Out Boy. Během první poloviny dubna jsem jim naprosto propadla a to především tomu předposlednímu albu (Save Rock And Roll). Tahle píseň je právě z tohoto alba a já jí mám hrozně ráda vlastně už od doby, co jsem ji před lety slyšela úpně poprvé. Už několik let jsem zamilovaná do toho refrénu :-).


Enrique Iglesias - Hero

Poslechnu si všechno, ale pokaždé více tíhnu k těm rockovým stylům. Tohle je ale vyjímka už několik let. Prostě tu písničku miluju. O to víc mě nedávno zaskočilo, když jí dávali na Retro Music. To už to je kruci retro?! Je nádherná, je úžasná... ten naléhavej hlas je úžasnej, ten text je úžasnej, ten klip je úžasnej. Miluju tu písničku už několik let. Snad jeden z mých nej ploužáků. Nezkazí mi to ani fakt, že mi jí během dubna posílal ten nezmiňovaný, u kterého jsem snad už i doufala, že to konečně vyjde... no... a opět nevyšlo. Asi jsem prokletá! :-D Ale to je jedno, protože Hero od Iglesiase bude prostě úžasná vždycky! Ty jo... Já chci, aby mi jí jednou hráli na svatbě a já si na ni mohla zatančit! :-D


Hollywood Undead - Kill Everyone

Hollywood Undead, na kterých jsem byla hned na začátku dubna a byl to zatím jeden z nej koncertů! Po koncertě jsem nejvíc vyhrávala právě tuhle, která se i stala mou hymnou, když mě někdo vytočí. Uklidňuju se pak právě tímhle songem a libuju si v textu "I've come undone I think I'll kill everyone." :-D


Kings Of Leon - Sex On Fire

Vím už několik let, že existují Kings Of Leom.

Já jim ale nikdy nevěnovala pozornost... až na písničku Use Somebody. To mi jednou kolegyně povídá "Poslechni si to album, na kterém je Sex On Fire." Moc se mi nechtělo, ale když kolegyně poslušně poslouchala všechno, co já jí navrhovala, tak jsem se do jejích návrhů vrhla taky. No, nelituju, protože celý to album, odkaď je tahle nahrávka je prostě skvělý! Tahle to ale odstartovala a mým uším je moc příjemná :-).


Nirvana - About A Girl

Jak to bylo s Nirvanou? S Nirvanou se to mělo pokaždé tak, že jsem nechápala, kdo na ní co vidí a neskutečně mě rozčilovala Smeels Like Teen Spirit. Kolegyně se ale jednou vytasila s tím, že má doma knihu o Kurt Cobainovi a že mi půjčí, protože je skvělá a určitě mě bude bavit. Knížky čtu ráda, přečtu skoro všechno a životopisy mě bavily číst vždycky, a tak proč ne tedy. Už večer ale začal hlodat brouček "Budeš číst o Kurtovi... asi by bylo fajn si ji pustit... notak, udělej to, pust si ji." Hned bylo jasné, že si rozhodně hned okamžitě nepustím Teen Spirit. Zalovila jsem v paměti a tam se vynořila About A Girl, která mi nikdy úplně nejhorší nepřišla. A tou to začalo. Hned poprvé mi hrála asi 5x! :-D Pak to šlo přes ty ostatní písničky. Teď jsem ve fázi, kdy knížku už mám rozečtenou, Nirvana mi hraje neustále a to i dříve nenáviděná Teen Spirit je teď milovanou :-D Nikdy jsem neměla raději akustický verze než ty normální, ale tady ty akustický jsou prostě lepší! :-D
Teď je to tedy Nirvana a jedině Nirvana! Neposlouchám snad nic jinýho a Nevermind bezmezně miluju, společně s Kurtem. Ani už mu neříkám pospěšně Kurt Kombajn (ty jo... šlo by i Kurt Kofein :-D), jako dříve. Svým způsobem to byl hroznej vůl s děsnejma názorama, ale i tak si mě tak strašně moc získal... jestli ono to nebude způsobený tím, že měl blond vlasy a především modré oči a na fotkách mu to hrozně sluší a já mám přesně pro tyhle problémový typy slabost :-D Navíc mé aktuální rozpoložení poslední dní se úplně shoduje s jeho pocit, že měl kolem sebe plno lidí a přitom si připadal hrozně sám.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: TOP 5 tlapka 15. 05. 2016 - 18:48