Dva proti říši - J. Šulc

8. červenec 2016 | 22.23 |
› 

Dva proti říšiSice už je to pár dnů, co jsem tuhle knihu přečetla, ale až teď jsem se konečně dokopala k tomu napsat recenzi, jak se mi celá kniha líbila. 

Jiří Šulc - Dva proti říši

Vydáno v roce 2007
Nakladatelství Knižní klub
Počet stran 480

Dva proti říši je knižní román založený na reálných činech Československého odboje za 2. světové války, kdy byl spáchán atentát na Heydricha, který pár dnů na následky svého zranění zemřel. Celý příběh je založen na reálných činech a osobách a jedná se o takovou rekonstrukci celého příběhu o tom, co tomu předcházelo, jak vše probíhalo a jaké to mělo následky. 

Nikdy jsem se o tuto část odboje moc nezajímala, moc jsem tedy netušila, co od toho čekat. Vlastně se mi do toho ani úplně nechtělo, ale celý příběh mě nakonec úplně pohltil. Líbilo se mi, že se autor opravdu opírá o historická fakta. Dalším obrovským plusem je naprosto krásná propracovanost psychologie všech postav. Také se mi líbilo, že autor v celé knize vypráví i o tom, co zrovna Gabčík a Kubiš dělali, když neplánovali atentát. 

Určitě tuto knihu doporočuji všem, kteří se o této historii chtějí zjistit nějaké podrobnosti, ale úplně je nebaví číst suchá fakta. Tohle je naprosto výborná alternativa!

5/5

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Dva proti říši - J. Šulc tlapka 09. 07. 2016 - 10:33
RE: Dva proti říši - J. Šulc tlapka 09. 07. 2016 - 10:37
RE(2x): Dva proti říši - J. Šulc damn-girl 09. 07. 2016 - 10:41