Nirvana: pravdivý příběh - E. True

25. únor 2017 | 18.16 |
› 

Výsledek obrázku pro nirvana pravdivý příběhKonečně jsem dočetla další knihu, takže přicházím s recenzí. A hned z kraje příštího týdne bude recenze další, jelikož dočítám další knihu. Co jiného během sobotního podvečeru, než sednout k blogu a trošku se mu pověnovat. Snad se tedy recenze bude líbit.

Everett True - Nirvana: pravdivý příběh

Vydáno v roce 2008
Nakladatelství Volvox Globator
Přeložil Vít Mlejnek
Počet stran 766

Kniha čtenáře provází celým příběhem Nirvany. Jedná se vlastně o biogradii celé kapele od prvních začátků až po jejich rozpad. V knize se nachází i mnoho rozhovorů z blízkého okolí Kurta Cobaina, rozhovory s ním, ale i s celou kapelou, také je doplněna o několik archivním fotografií, které jsou doprovázeny popisem. Jedná se o opravu rozsáhlou publikace, kde člověk najde hromady zajímavostí o celé skupině.

Musím říct, že s knihou jsem od samého začátku měla strašný problém. Hrozně jsem se na ni těšila, ale celé čtení této knihy pro mě byl neskutečný úmor a musela jsem se do ní opravdu nutit. Navíc me neskutečně rozčilovala Courtney Love, ale i Everett. Nakonec mi bylo Kurta neskutečně líto, protože k té sebevraždě byl podle mě uhnán, právě Courtney. Zahnala ho do kouta jako vyplašené divoké zvíře a on neviděl jinou cestu ven, než tu, kterou si sám zvolil. Na jaře jsem četla ještě jednu publikaci - Těžší než nebe. Také o Nirvaně, moc se mi líbila, a tak jsem byla o to víc zklamaná, že tahle mi dělá problém. Častokrát jsem se ve větách ztrácela, často jsem se musela vracet a ve výsledku byla akorát znechucená z toho, že mi dělá problém to číst. Pro mě se tedy jedná o dost nátočné čtivo a už teď vím, že tuhle knihu si už nikdy víc nebudu chtít přečíst. Nemůžu ale odepřít tu spoustu informací, jenž pochází přímo od zdroje - člověka, který žil v jejich blízkosti a všechny je znal osobně.

Hnotím tedy 2 body z možných 5

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Nirvana: pravdivý příběh - E. True rebarbora 27. 02. 2017 - 19:20
RE(2x): Nirvana: pravdivý příběh - E. True damn-girl 27. 02. 2017 - 21:10